dam Image

MINI YOURS CUSTOMISED.

Služba MINI YOURS CUSTOMISED získala pri udeľovaní cien za inováciu German Innovation Award zlato.

20.06.2018

 

Nemecká Rada pre dizajn udelila ocenenie inovatívnej ponuke personalizácie vozidiel MINI za najlepšiu zákaznícky orientovanú inováciu v kategórii „Jedinečný prístup v oblasti Business to Customer (B2C)“.

 

Služba MINI Yours Customised umožňuje zákazníkovi stať sa dizajnérom – a ich MINI sa tak stáva jedinečným, osobne navrhnutým unikátom. Inovatívna ponuka britského výrobcu prémiových vozidiel pozdvihla potenciál personalizácie vozidiel na úplne novú úroveň. Jej progresívny charakter orientovaný na zákazníka teraz ocenila aj nemecká Rada pre dizajn špeciálnym vyznamenaním: Službe MINI Yours Customised bolo v kategórii Cena za inováciu German Innovation Award udelené zlato.

 

MINI Yours Customised umožňuje zákazníkovi navrhnúť si a objednať vybrané doplnky podľa svojich predstáv priamo vo svojom online obchode (www.yours-customised.mini). Tieto sú následne vyrobené ako unikátne kusy s dizajnom, ktorý si zvolil samotný zákazník. Súčasná ponuka produktov zahŕňa ozdobné krytky bočných smeroviek, dekoratívne prvky obkladu interiéru na strane spolujazdca, LED podsvietenie prahov a LED projektory do dverí. V zdôvodnení ocenenia German Innovation Award sa táto ponuka personalizácie označuje ako „ďalšia úroveň individualizácie“.

 

Služba MINI Yours Customised vyhrala titul v kategórii „Jedinečný prístup v oblasti Business to Customer (B2C)“ najmä za svoj jednoduchý online modul personalizácie dizajnu, konzistentnú digitalizáciu a využitie inovatívnych výrobných technológií, ako napr. 3D tlače a gravírovania laserom. „Kľúčovými hodnotami značky MINI sú inovácia a osobitosť, ktoré dokážu zákazníkov vždy nadchnúť: MINI Yours Customised spája tieto prvky do jedinečnej podoby,“ hovorí Dr. Fabian Baptist, vedúci správy inovácií popredajného servisu.

 

Odborná porota, ktorá sa skladala z rôznych odborníkov vrátane fyzikov, IT špecialistov, patentových poradcov a historikov v oblasti technológií, ako aj finančných a marketingových špecialistov, pripisovala pri výbere víťaza tejto ceny osobitnú dôležitosť stupňu inovácie, prínosu užívateľom a efektivite nákladov. Ďalšími kľúčovými znakmi boli udržateľný dopad vzhľadom na konkurenciu a vyspelosť trhu, ako aj kvalita a funkčnosť. Vo svojom zdôvodnení udelenia zlatej ceny za inováciu German Innovation Award označili členovia poroty službu MINI Yours Customized ako „vynikajúcu myšlienku s obrovským potenciálom“. „MINI Yours Customised posúva praktickú konfiguráciu za hranice bežne dostupných možností farieb a doplnkov. Ide o jedinečnú personalizáciu vozidla, do ktorej sa v plnej miere zapája zákazník, a tak sa každé vozidlo stáva špeciálnou jednokusovou edíciou.“ Podľa názoru poroty sa výrobcovi MINI podarilo uspieť pri vytváraní „skutočnej pridanej hodnoty s jedinečným predajným návrhom“.

 

Nemeckú Radu pre dizajn založil v roku 1953 nemecký Bundestag. Okrem iného každoročne udeľuje renomovanú cenu za dizajn German Design Award. Vrátane ocenenia vynikajúcich výsledkov v oblasti produktového dizajnu sa Rada tento rok rozhodla po prvýkrát udeliť aj cenu za inováciu, ktorou oceňuje najmä novátorské technologické inovácie.