dam Image

5. Prvé celkové víťazstvo na rely s kráľovnou rýchlosti za volantom.

MINI je značka zrodená pre preteky. Už tri roky po jeho predstavení vozidla verejnosti zvíťazila na klasickom modeli Morris Mini Cooper 997cc kráľovná rýchlosti Pat Moss so spolujazdkyňou Ann Wisdomovou na holandskej rely Tulpenrallye. Toto prelomové víťazstvo odštartovalo slávne dedičstvo jednej z najúspešnejších značiek v histórii motorizmu.

dam Image

4. Premiérový titul pre mini WRC.

Na jeseň roku 2013 Luis Monzón vybojoval prvý titul pre model MINI John Cooper Works WRC na španielskych pretekoch Tarmac Rally. Päť víťazstiev v šiestich kolách mu stačilo na zaistenie titulu už dva preteky pred koncom.

dam Image

3. MINI v najkrajšom pekle na zemi.

Oku lahodiace okolie okruhu Nürburgring Nordschleife môže byť zradné, keďže je dejiskom jedného z najnáročnejších motoristických podujatí na svete. V roku 2013 si MINI s touto výzvou napriek dažďu a hustej hmle opäť úspešne poradilo. Jeho tím v 180-člennom poli úspešne dokončil 73 kôl, pričom pokoril Nürburgring a naďalej sa nezastaviteľne rúti vpred.

dam Image

2. Čarovanie na Rallye Dakar.

V roku 2014 si tím MINI ALL4 nielen pripísal tretie víťazstvo v rade na Rallye Dakar, no zároveň okrem prvého obsadil aj druhé a tretie miesto. Celé pódium tak nakoniec patrilo iba jazdcom MINI. Vďaka obsadeniu 5 z prvých 6 miest sa náš tím stal jasným víťazom náročných 13-dňových pretekov naprieč Južnou Amerikou.

dam Image

1. MINI pretína cieľovú pásku a prepisuje históriu.

24. januára 1964 Patrick Barron „Paddy“ Hopkirk a Henry Liddon šokovali celý svet, keď si vo vozidle Morris Mini Cooper S vydobyli miesto v historických záznamoch rely Monte Carlo. Značka MINI sa vôbec prvýkrát stala nesporným šampiónom najdôležitejších pretekov v kalendári motoristických podujatí, pričom si titul z rely Monte Carlo odniesla znova aj v rokoch 1965 a 1967. Práve týmto úspechom si MINI zabezpečilo svoje miesto medzi motoristickou smotánkou.