Emobilita – technológia – plug-in

VYNALIEZAVOSŤ AKO POHON.

elektromobilita mini – mini electric – elektrický pohon

ELEKTRICKÝ POHON.

MINI sa od samotného začiatku etablovalo ako dokonalé kompaktné vozidlo. MINI 3-dverové je teraz k dispozícii aj s čisto elektrickým pohonom. MINI Electric kombinuje naše tradične kreatívne využitie priestoru s technológiou orientovanou na budúcnosť.

Vysokonapäťová lítium-iónová batéria má tvar písmena T a je uložená pozdĺžne v podlahe vozidla. Ťažisko vozidla je vďaka tomu podstatne nižšie než v benzínovom MINI, čo zvýšilo stabilitu a agilitu jazdy. Odkaz inovácií je stále živý. Náš príbeh pokračuje.

POHON.

Dynamický, ale plynulý. Kompaktný pohonný systém čisto elektrického MINI produkuje extrémne nízke vibrácie a umožňuje vám plaviť sa po meste takmer nehlučne.

Rýchly a priamy. Plný krútiaci moment vám poskytne okamžite, pre vzrušujúcu dynamiku, mohutnú akceleráciu bez oneskorenia a bez prerušovania radením prevodov, pre jazdu so skvelými reakciami.

Jazda s jedným pedálom. Takmer celú jazdu môžete absolvovať s jedným pedálom. Akcelerujte na želanú rýchlosť. A potom vráťte energiu do batérie zakaždým, keď zodvihnete nohu z akcelerátora a zastavíte sa.

mini electromobility – mini electric – electric driving

„Vyčaruje vám úsmev na tvári.“

Vodiči MINI Electric nám povedali, čo milujú na jazde.
MINI Electric – Resolute Edition – Nanuq White

MINI ELECTRIC RESOLUTE EDITION VO FARBE NANUQ WHITE.

Nanuk v jazyku Inuitov znamená "ľadový medveď". Nanuq White je nová farba karosérie pre MINI Electric Resolute Edition. Pripomína práve svetlý odtieň kožucha týchto pozoruhodných zvierat. Tým sa však podobnosti ešte nekončia, pretože aj v extrémne nízkych teplotách pod bodom mrazu vás svojou spoľahlivosťou presvedčia elektrický pohon, vysokonapäťová batéria, výkonová elektronika a technológia nabíjania. 

Čoskoro dostupné MINI Electric Resolute Edition je ozdobou každej zákruty – a je pripravené vryť vám do pamäte elektrizujúce zážitky z každého okamihu. 

MINI electric – elektromobilita – exkluzívne elektrická
Emobilita – technológia – čisto elektrické Emobilita – technológia – čisto elektrické

ČISTO ELEKTRICKÉ DO ROKU 2030.

Je to potvrdené. Posledné vozidlá MINI so spaľovacím motorom budú uvedené v roku 2025. Do roku 2030 bude modelová paleta MINI exkluzívne elektrická.

MINI electric – elektromobilita – exkluzívne elektrická
MINI Countryman PHEV – hybrid – SAV MINI Countryman PHEV – hybrid – SAV MINI Countryman PHEV – hybrid – SAV
Emobilita – technológia – mini electric ikona

ČIASTOČNE ELEKTRICKÉ. PLNE DOBRODRUŽNÉ.

Mini Countryman PHEV – hybrid – SAV

MINI COUNTRYMAN PLUG-IN HYBRID. 

MINI Countryman plug-in hybrid ponúka priestor a ducha, ktorého potrebujete pre všetky možné dobrodružstvá, pričom budete po ceste vypúšťať menej emisií. Poháňa ho spaľovací aj elektrický motor, takže zažijete ich elektrizujúcu kombináciu, pri každodenných jazdách aj nekaždodenných úletoch.

POHON VŠETKÝCH KOLIES ALL4.

Systém pohonu všetkých kolies ALL4 využíva inteligentnú technológiu vektorovania krútiaceho momentu, s výsledkom maximalizovanej trakcie skoro na každom povrchu. Jeho elektrohydraulická viaclamelová spojka variabilne reguluje množstvo pohonu, prenášaného z motora MINI TwinPower Turbo na prednú a zadnú nápravu, podľa jazdnej situácie.

To všetko prináša optimálnu trakciu, maximálnu stabilitu a ešte viac zábavy v zákrutách.

mini countryman PHEV – hybrid – pohon všetkých kolies ALL4 mini countryman PHEV – hybrid – pohon všetkých kolies ALL4
mini countryman PHEV – hybrid – e-drive mini countryman PHEV – hybrid – e-drive

MAX EDRIVE.

Doplnkové služby eDrive Service od MINI Connected maximalizujú komfort a efektivitu vášho MINI Electric a MINI Countryman plug-in hybrid. Počas jazdy neustále kalkulujú vašu zelenú trasu – tú energeticky najefektívnejšiu jazdnú trasu, po ktorej môžete ísť. So zobrazením najbližšej nabíjacej stanice, dojazdu, aktuálneho nabitia a stavu nabíjania batérie, na centrálnom displej alebo v aplikácii MINI. 
Navyše, eDrive ponúka rozšírené možnosti nastavenia pre vašu batériu a diaľkové služby pre praktické ovládanie funkcií vozidla cez váš smartfón.  Tieto služby vám zároveň pomáhajú jazdiť efektívnejšie vďaka vyhodnoteniu dát z vašej predošlej jazdy, spolu s ďalšími štatistikami.

 

FAQ.

Ak chcete pripojiť svoje vozidlo do aplikácie MINI, zvoľte „Vozidlo“ > „Garáž“ > „Pridať vozidlo“. Postupujte krok po kroku podľa pokynov aplikácie a zostaňte v blízkosti vášho MINI. Do troch hodín musíte do aplikácie MINI zadať bezpečnostný kód, ktorý nájdete vo vašom MINI v menu „MINI hlásenia“. Bezpečnostný kód nájdete v menu „MINI Connected“ a „MINI hlásenia“ v informačnom a zábavnom systéme vášho MINI.
Režim GREEN vo vašom MINI vám ponúka nastavenia dôsledne orientované na zníženie spotreby a maximalizovanie dojazdu. Pre aktiváciu režimu GREEN stláčajte ovládač jazdných režimov MINI dolu, až kým sa na prístrojovom paneli neobjaví nápis GREEN.

Systém pohonu všetkých kolies ALL4 využíva inteligentnú technológiu vektorovania krútiaceho momentu, s výsledkom maximalizovanej trakcie skoro na každom povrchu. Jeho elektrohydraulická viaclamelová spojka*, prepojená s Dynamickou kontrolou stability, variabilne reguluje množstvo pohonu, prenášaného z motora MINI TwinPower Turbo na prednú a zadnú nápravu, podľa jazdnej situácie. To všetko prináša optimálnu trakciu, maximálnu stabilitu a ešte viac zábavy v zákrutách.

MINI Connected je skupina „prepojených“ produktov, dostupných v rozličných balíkoch, využívajúcich mobilné a internetové technológie, pre umožnenie konektivity vo vozidle aj mimo neho. 

WLTP (Worldwide Harmonized Light Vehicles Test Procedure, t. j. Celosvetovo harmonizovaná testovacia procedúra ľahkých vozidiel) je pre všetkých výrobcov automobilov právne záväzná testovacia procedúra na stanovenie emisií výfukových plynov, spotreby a dojazdu. Tento laboratórny test je doplnený aj o emisnú skúšku označenú RDE (Real Driving Emissions, t. j. reálne jazdné emisie), ktorá meria emisie pri skutočnej jazde, priamo na ceste.

Aplikácia MINI je ako diaľkové ovládanie na vašom telefóne. Môžete si skontrolovať dojazd, riadiť nabíjanie, plánovať trasy na základe využitia batérie a aktivovať klimatizáciu v rámci funkcie predklimatizácie, aby bola teplota v kabíne ideálna už keď nasadnete. Začnite z komfortu svojho gauča plánovaním trasy z aplikácie a následne ju odošlite priamo do informačného a zábavného systému vášho MINI – a ste pripravení vyraziť. Aplikáciu MINI môžete na svojom smartfóne využiť aj na vyhľadanie zaparkovaného vozidla a dokonca na diaľkovú kontrolu, či ste zamkli jeho dvere.

Zelený charakter každého elektrického auta v konečnom dôsledku závisí od hlavného zdroja elektrickej energie, ktorá nabíja jeho batériu. Ďalším aspektom uhlíkovej stopy počas celej životnosti je aj energia, použitá na výrobu batérie. Pri zohľadnení tohto všetkého testy ukázali, že ak sa MINI Electric nabíja pomocou obnoviteľného mixu energie, tak si „odpracuje“ svoju uhlíkovú stopu vzniknutú výrobou po najazdení približne 19 000 km. Počas celého životného cyklu predstavujú emisie MINI Electric 40 % (EU mix), resp. 70 % (obnoviteľný mix) v porovnaní s benzínovým MINI Cooper S. To znamená, že pri typických denných nájazdoch potrvá vozidlu MINI Electric iba 12 mesiacov, kým začne znižovať emisie spôsobujúce globálne otepľovanie, namiesto ich produkovania.

Aplikácia Príručka vodiča je návodom na obsluhu pre vybrané modely MINI. Zákazníkom MINI poskytuje kompletné a interaktívne informácie o vozidle na ich smartfóne alebo tablete. Táto aplikácia sa dá bezplatne stiahnuť vo vyše 30 rozličných jazykoch pre viac než 55 trhov, z obchodu aplikácií pre Apple aj Google.

Pre prvé použitie aplikácie Príručka vodiča potrebujete pripojenie na internet. Len čo zadáte VIN kód vozidla, stiahne sa užívateľská príručka relevantná pre vaše vozidlo a tá je následne k dispozícii aj bez internetového pripojenia. 

Okrem stručných aj podrobných informácií o vozidle obsahuje Príručka vodiča aj vysvetlenie inovatívnych funkcií vozidla, prostredníctvom fotorealistických animácií. Odkaz na inštruktážnu „How-to“ sekciu YouTube kanála BMW poskytuje ďalšie vysvetlenia vo forme krátkych videoklipov v anglickom jazyku s titulkami.

Preskúmať svoje vozidlo skrz na skrz umožňuje vodičovi aj funkcia "360° pohľad" s interaktívnymi informáciami. Používatelia zariadení Apple iPhone môžu využiť aj funkciu "Smart Scan" v kombinácii s fotoaparátom na svojom smartfóne. Pomocou nej Príručka vodiča rozozná symboly alebo texty funkčných klávesov v interiéri vozidla a automaticky poskytne zodpovedajúce vysvetlenia. Čím lepšie sa vodiči so svojím vozidlom zoznámia, tým sebaistejšie budú reagovať v premávke.