MINI 3-DVEROVÉ

MINI 5-DVEROVÉ

MINI CABRIO

MINI Clubman

MINI Countryman

JOHN COOPER WORKS - Zrodené v pretekoch JOHN COOPER WORKS - Zrodené v pretekoch

john cooper works.

MAXIMALIZOVANÉ MINI.
Od * 32 700 €

ROZBÚCHAJÚ VÁM SRDCE.

Naše vysokovýkonné modely MINI John Cooper Works sú pripravené zanechať silný dojem svojím športovým zjavom aj zvukom. Títo špičkoví športovci sú reinkarnáciou víťaznej pretekárskej legendy od Johna Coopera a stelesňujú samotnú esenciu motoršportu. John Cooper a jeho tím verili svojim inštinktom. Začiatkom 60. rokov, napriek všetkým protivenstvám, zato s nezastaviteľným priekopníckym nadšením, postavili legendárny rely špeciál na báze miniatúrneho rodinného vozidla - a zmenili tým zmýšľanie mnohých.

ODKAZ ŽIJE.

MÁLOKTO MU VERIL.

Takmer nikto nepredpokladal, že legendárne klasické Mini ako prvé uvidí šachovnicovú vlajku. Čiperný outsider však doslova prevalcoval svet motoristického športu a pokoril silných súperov svojou obratnosťou, prevratnou koncepciou uloženia motora a usporiadania pohonu.

ZOBRAZIŤ TO NAJLEPŠIE

PÍSANIE DEJÍN MOTORŠPORTU.

Príbeh John Cooper Works má počiatok v roku 1946. Charles Cooper a jeho syn John založili Cooper Car Company a postavili svoje prvé pretekárske autá v Charlesovej malej garáži v anglickom Surbitone. Tieto skromné začiatky viedli k dramatickej zmene motoršportu ako takého a pomohli vytvoriť pretekárske dedičstvo, ktoré prežíva dodnes. Nehovoriac o podstatnom dopade na neskoršie klasické Mini. Pozrite si exkluzívny dokument "John Cooper Works: Génius a jeho dielo" z produkcie Sky.

John Cooper Works - Dielo génia John Cooper Works - Dielo génia

VODIČ NA PRVOM MIESTE.

Cooper Car Company najprv stavala monoposty seriálu Formula 3. V triede 500 cm3 boli mimoriadne úspešné vďaka svojmu revolučnému vzadu umiestnenému motoru. Toto geniálne dielo sa čoskoro stalo prvou voľbou mladých nádejných pretekárov. John Cooper sa postupne dopracoval k víťazstvu aj vo Formule 1, medzi pretekármi aj konštruktérmi.

JCW - Prvé Mini Cooper JCW - Prvé Mini Cooper

VZNIK LEGENDY.

Po výraznom úspechu jeho vlastných automobilových konštrukcií Johna Coopera uchvátilo práve uvedené klasické Mini. Okamžite odhadol jeho potenciál a rozhodol sa premeniť ho na víťaza pretekov. Použitím silnejšieho motora, výkonnejších bŕzd a ostrejšieho riadenia pretransformoval skromné rodinné autíčko na pokoriteľa pretekárskych monštier. V roku 1961 sa zrodilo prvé Mini Cooper.

John Cooper - Majster svojho remesla John Cooper - Majster svojho remesla

AKO SA RÚCALI KONVENCIE.

Nie, už nič nedokázalo Mini zadržať. Inštinkt Johna Coopera sa opäť raz prejavil. Bol skutočným majstrom svojho remesla. Vytvoril auto pre celé generácie. Do roku 1964 už bolo Mini Cooper celosvetovo známou značkou. Vyhralo všetky možné preteky - vrátane historických triumfov na Rallye Monte Carlo v rokoch 1964, 1965 a 1967. Mini a John Cooper vytvorili víťaznú kombináciu, podstatne lepšiu než celá konkurencia.

BMW + MINI BMW + MINI

ÚPLNE NOVÁ ÉRA.

V roku 2001 sa "Mini" stalo súčasťou BMW Group a vznikla značka MINI. Táto zmena priniesla aj dramatické oživenie záujmu o tuning modelov MINI a pokračovanie legendy John Cooper Works. Tuningové sady John Cooper Works MINI Cooper a John Cooper Works MINI Cooper S, dostupné od roku 2003 v MINI centrách po celom svete, zvyšovali výkon MINI Cooper na 126 koní (93 kW) a MINI Cooper S až na 200 koní (147 kW).

Najrýchlejšie MINI na verejné cesty Najrýchlejšie MINI na verejné cesty

RÝCHLE A RÝCHLEJŠIE.

V roku 2006 bolo uvedené továrensky upravené MINI Cooper S so sadou John Cooper Works GP. Táto nová limitovaná edícia MINI hatchbacku vyrážala dych svojou dynamikou a pretekárskym ladením. Stala sa najrýchlejším MINI na verejné cesty, s akceleráciou na 100 km/h pod 6,5 sekundy. Vyrobilo sa iba 2000 exemplárov, všetky v rovnakej unikátnej farebnej schéme Thunder Blue so zrkadlami Chili Red a strechou Pure Silver, na ktorej bolo zobrazené sériové číslo od 1 do 2000.

Prvý model MINI John Cooper Works Prvý model MINI John Cooper Works

ZNOVUZRODENIE LEGENDY.

V roku 2007 BMW prevzalo značku John Cooper Works, vrátane mena, konštrukčných aj vývojových kapacít. O rok neskôr boli uvedené prvé dva nové modely MINI John Cooper Works: komplexne prepracovaná verzia hatchbacku John Cooper Works a nové John Cooper Works Clubman. Pod ich kapotou pracoval TwinScroll turbodúchadlom prepĺňaný 1,6-litrový štvorvalec s výkonom 211 koní (155 kW). K tomuto oživenému odkazu priekopníckeho odhodlania a vášne pre výkon Johna Coopera pribudla v roku 2013 limitovaná edícia MINI John Cooper Works GP s výkonom až 218 koní. Aj z tohto extrémne žiadaného modelu vznikla iba obmedzená séria v počte 2000 vyrobených exemplárov.

MINI John Cooper Works MINI John Cooper Works

INŠTINKT ŠAMPIÓNA.

Pretekársky odkaz MINI žije v každom novom modeli MINI John Cooper Works, ktorý vyrazí na cesty. Všetky zdieľajú rovnakú DNA a ostré športové ladenie, s cieľom poskytnúť silnú kombináciu precíznosti, ovládateľnosti a akcelerácie. Navyše je tu náš MINI John Cooper Works Racing Team a všetky jeho víťazstvá. Na konte má vavríny zo slávnych pretekov Daytona, kde porazil aj niektoré špičkové športové automobily. Po víťazstve na rely Dakar štyrikrát po sebe s MINI ALL4 Racing sa X-raid MINI John Cooper Works Rally Team nezmazateľne zapísal aj do histórie tejto legendárnej súťaže. John Cooper by bol na to hrdý.

Koncept MINI JCW GP
MINI JOHN COOPER WORKS GP CONCEPT MINI JOHN COOPER WORKS GP CONCEPT

LEN PRE VYVOLENÝCH.

Pozrite sa, čo sa stane, keď popustíme uzdu našej predstavivosti, priekopníckemu nadšeniu a pretekárskej vášni, v snahe vytvoriť vysokovýkonný automobil budúcnosti.

Špičkový výkon
John Cooper Works | Maximalizované MINI John Cooper Works | Maximalizované MINI

VEĽKÁ SILA PRINÁŠA VEĽKÚ ZODPOVEDNOSŤ.

Ste pripravení na štart? Ohromujúci krútiaci moment 2,0-litrového 4-valcového motora TwinPower Turbo vás katapultuje na 100 km/h iba za šesť sekúnd a nejaké drobné.

Dohodnutie skúšobnej jazdy

ZAŽITE SILU ZVUKU.

Nasaďte si slúchadlá, pridajte hlasitosť a vychutnajte si legendárny rev John Cooper Works.** ***

Špeciálny dizajn
JCW pohľad spredu JCW pohľad spredu

DIZAJN PRETEKÁRA. DUŠA ŠAMPIÓNA.

Modely John Cooper Works vznikajú s cieľom vzbudiť nadšenie - a to už skôr, než vôbec nasadnete. Dynamický pretekársky štýl, najkvalitnejšie materiály a množstvo zvýraznených detailov radí modely John Cooper Works do ich vlastnej ligy. Navyše sú k dispozícii s naším exkluzívnym lakom Rebel Green, ktorý je modernou podobou klasického britského pretekárskeho odtieňa.

Modely JCW
ZOZNÁMTE SA S MODELMI JCW ZOZNÁMTE SA S MODELMI JCW

ZOZNÁMTE SA S MODELMI JCW.

Za volantom automobilu John Cooper Works máte záruku vzrušujúcej jazdy na úrovni pretekárskeho okruhu. Naše prémiové vysokovýkonné modely dostali meno po legendárnom Johnovi Cooperovi a sú najvýkonnejšími aj najexkluzívnejšími vozidlami MINI, aké boli kedy vyrobené.

ZOBRAZIŤ MODELY
MINI JOHN COOPER WORKS 3-DVEROVÉ. MINI JOHN COOPER WORKS 3-DVEROVÉ.

MINI JOHN COOPER WORKS 3-DVEROVÉ.

Klasika s pozoruhodne úspešnou rely históriou. MINI JCW ako 3-dverový hatchback je priamym nasledovníkom víťazných vozidiel Johna Coopera a spoľahlivo prebudí pretekára vo vás. S ľahkosťou spája silu, agilitu a konštruktérske majstrovstvo. Jeho krátky rázvor a nízke ťažisko prispievajú k extrémnemu pocitu obratnosti, ktorý vám prinesie potešenie z každej jednej zákruty.
MINI JOHN COOPER WORKS CABRIO. MINI JOHN COOPER WORKS CABRIO.

MINI JOHN COOPER WORKS CABRIO.

Pocíťte vietor vo vlasoch a adrenalín v žilách. MINI John Cooper Works Cabrio má harmonický športový dizajn a ohromí vás nekompromisnými jazdnými vlastnosťami.
MINI JOHN COOPER WORKS CLUBMAN. MINI JOHN COOPER WORKS CLUBMAN.

MINI JOHN COOPER WORKS CLUBMAN.

V podobe MINI John Cooper Works Clubman sme vytvorili kombináciu všestranného dizajnu a energickej dynamiky. Jeho 231 koní pod kapotou a pohon všetkých kolies sa postarajú o to, aby ste ani v jedinej zákrute nemuseli upustiť od požiadaviek na vysokooktánovú zábavu v štýle JCW. Veľkorysý priestor a zadné split door dvere k tomu pridajú variabilitu pre každú príležitosť.

MINI JOHN COOPER WORKS COUNTRYMAN. MINI JOHN COOPER WORKS COUNTRYMAN.

MINI JOHN COOPER WORKS COUNTRYMAN.

Toto je model John Cooper Works, vytvorený pre dobrodruhov. Jeho mimoriadny výkon, extra rozmery a štandardný pohon všetkých kolies vás vezmú na každú cestu a ešte aj oveľa ďalej.

Modely

MINI JOHN COOPER WORKS

 
John Cooper Works logo
MINI John Cooper Works 3-dverové

MINI John Cooper Works 3-dverové

Od 32 700 € *

Intenzívne vzrušenie z pocitu motokáry sa začína práve tu.

6,6 - 5,7 l/100 km disclaimer
150 - 130
g/km disclaimer

Dostupné motory a výbava

Výkon
231 PS (170 kW)
typ paliva
Benzín
prevodovka
Manuál, Športový automat
pohon
2 kolesá

Základné charakteristiky

MINI John Cooper Works 3-door hatch

3 dostupné farby strechy

MINI John Cooper Works 3-door hatch

3 dostupné farby zrkadiel

MINI John Cooper Works 3-door hatch

Pruhy na kapote vo farbách Black a White

MINI John Cooper Works 3-door hatch

Vzduchový vstup na kapote, športová mriežka, ikonické logo "JCW", nižšie vzduchové vstupy

 
John Cooper Works logo
MINI John Cooper Works Cabrio

CABRIO

Od 36 900 € *

Vzrušujúca jazda s otvorenou strechou plus viac všetkého.

6,7 - 5,9 l/100 km disclaimer
152 - 136
g/km disclaimer

Dostupné motory a výbava

Výkon
231 PS (170 kW)
typ paliva
Benzín
prevodovka
Manuál, Športový automat
pohon
2 kolesá

Základné charakteristiky

MINI John Cooper Works Convertible

3 dostupné farby zrkadiel

MINI John Cooper Works Convertible

Pruhy na kapote vo farbách Black a White

MINI John Cooper Works Convertible

Vzduchový vstup na kapote, športová mriežka, ikonické logo "JCW", nižšie vzduchové vstupy

 
John Cooper Works logo
MINI JCW CLUBMAN

clubman

Od 36 600 € *

Nekompromisný zdroj sily pre náročného vodiča.

7,4 - 6,8 l/100 km disclaimer
168 - 154
g/km disclaimer

Dostupné motory a výbava

Výkon
231 PS (170 kW)
typ paliva
Benzín
prevodovka
Manuál, Športový automat
pohon
4 kolesá

Základné charakteristiky

MINI JCW CLUBMAN MINI JCW CLUBMAN

3 dostupné farby strechy

MINI JCW CLUBMAN MINI JCW CLUBMAN

3 dostupné farby zrkadiel

MINI JCW CLUBMAN

Pruhy na kapote vo farbách Black a White

MINI JCW CLUBMAN MINI JCW CLUBMAN

Vzduchový vstup na kapote, športová mriežka, ikonické logo "JCW", nižšie vzduchové vstupy

 
John Cooper Works logo
MINI JCW COUNTRYMAN

countryman

Od 39 450 € *

Najdrsnejšie MINI z najrýchlejších.

7,4 - 6,9 l/100 km disclaimer
169 - 158
g/km disclaimer

Dostupné motory a výbava

Výkon
231 PS (170 kW)
typ paliva
Benzín
prevodovka
Manuál, Športový automat
pohon
4 kolesá

Základné charakteristiky

MINI JCW COUNTRYMAN

3 dostupné farby strechy

MINI JCW COUNTRYMAN

3 dostupné farby zrkadiel

MINI JCW COUNTRYMAN

Pruhy na kapote vo farbách Black a White

MINI JCW COUNTRYMAN

Vzduchový vstup na kapote, športová mriežka, ikonické logo "JCW", nižšie vzduchové vstupy

MINI John Cooper Works 3-dverové

Zvoliť typ paliva:

Benzín

231 PS

170 kW

 • Manuál
 • Športový automat
 • 2 kolesá
Od 32 700 € *
Zvoliť Benzín

CABRIO

Zvoliť typ paliva:

Benzín

231 PS

170 kW

 • Manuál
 • Športový automat
 • 2 kolesá
Od 36 900 € *
Zvoliť Benzín

clubman

Zvoliť typ paliva:

Benzín

231 PS

170 kW

 • Manuál
 • Športový automat
 • 4 kolesá
Od 36 600 € *
Zvoliť Benzín

countryman

Zvoliť typ paliva:

Benzín

231 PS

170 kW

 • Manuál
 • Športový automat
 • 4 kolesá
Od 39 450 € *
Zvoliť Benzín

MINI John Cooper Works 3-dverové

Zvoliť prevodovku:

Manuál

 • 2 kolesá
Od 32 700 € *
Zvoliť Manuál

Športový automat

 • 2 kolesá
Od 34 788 € *
Zvoliť Športový automat

CABRIO

Zvoliť prevodovku:

Manuál

 • 2 kolesá
Od 36 900 € *
Zvoliť Manuál

Športový automat

 • 2 kolesá
Od 38 988 € *
Zvoliť Športový automat

clubman

Zvoliť prevodovku:

Manuál

 • 4 kolesá
Od 36 600 € *
Zvoliť Manuál

Športový automat

 • 4 kolesá
Od 38 739 € *
Zvoliť Športový automat

countryman

Zvoliť prevodovku:

Manuál

 • 4 kolesá
Od 39 450 € *
Zvoliť Manuál

Športový automat

 • 4 kolesá
Od 41 589 € *
Zvoliť Športový automat

MINI John Cooper Works 3-dverové

Zvoliť pohon

2 kolesá

Od 32 700 € *
Zvoliť 2 kolesá

2 kolesá

Od 34 788 € *
Zvoliť 2 kolesá

CABRIO

Zvoliť pohon

2 kolesá

Od 36 900 € *
Zvoliť 2 kolesá

2 kolesá

Od 38 988 € *
Zvoliť 2 kolesá

clubman

Zvoliť pohon

4 kolesá

Od 36 600 € *
Zvoliť 4 kolesá

4 kolesá

Od 38 739 € *
Zvoliť 4 kolesá

countryman

Zvoliť pohon

4 kolesá

Od 39 450 € *
Zvoliť 4 kolesá

4 kolesá

Od 41 589 € *
Zvoliť 4 kolesá
John Cooper Works logo

Toto je vaše John Cooper Works 3 Door Hatch

Od 32 700 € *
MINI John Cooper Works 3-dverové

Váš výber

231 | 170
PS | kW Výkon
Benzín
typ paliva
Manuál
prevodovka
2 kolesá
pohon

Špecifikácie

6,6
l/100 km (kombinovaná)
(NEDC disclaimer)
150
g/km CO2 (kombinovaná)
(NEDC disclaimer)
John Cooper Works logo

Toto je vaše John Cooper Works 3 Door Hatch

Od 34 788 € *
MINI John Cooper Works 3-dverové

Váš výber

231 | 170
PS | kW Výkon
Benzín
typ paliva
Športový automat
prevodovka
2 kolesá
pohon

Špecifikácie

5,7
l/100 km (kombinovaná)
(NEDC disclaimer)
130
g/km CO2 (kombinovaná)
(NEDC disclaimer)
John Cooper Works logo

Toto je vaše John Cooper Works Convertible

Od 36 900 € *
MINI John Cooper Works Cabrio

Váš výber

231 | 170
PS | kW Výkon
Benzín
typ paliva
Manuál
prevodovka
2 kolesá
pohon

Špecifikácie

6,7
l/100 km (kombinovaná)
(NEDC disclaimer)
152
g/km CO2 (kombinovaná)
(NEDC disclaimer)
John Cooper Works logo

Toto je vaše John Cooper Works Convertible

Od 38 988 € *
MINI John Cooper Works Cabrio

Váš výber

231 | 170
PS | kW Výkon
Benzín
typ paliva
Športový automat
prevodovka
2 kolesá
pohon

Špecifikácie

5,9
l/100 km (kombinovaná)
(NEDC disclaimer)
136
g/km CO2 (kombinovaná)
(NEDC disclaimer)
John Cooper Works logo

Toto je vaše John Cooper Works Clubman

Od 36 600 € *
MINI JCW CLUBMAN