Nabíjajte jednoducho.

Nabíjať MINI Electric je rýchle a jednoduché, takže ste vždy pripravení vyraziť na cesty. Tu sa dozviete o praktických riešeniach pre nabíjanie doma aj na verejnosti. My skúmame spôsoby ako vám ušetriť náklady a maximalizovať váš dojazd. A vy môžete objavovať neustále sa rozširujúcu infraštruktúru verejných nabíjacích staníc, ktorá vám zjednoduší nabíjanie v podstate kdekoľvek. 

Mini elektromobilita – jednoduché nabíjanie doma Mini elektromobilita – jednoduché nabíjanie doma
Mini emobilita – nabíjanie – logo electric

NABÍJANIE DOMA.

MINI Electric je štandardne vybavené dvoma AC nabíjacími káblami. Prvý kábel pripojíte do každej bežnej domácej zásuvky. Druhý kábel vám umožní nabíjať oveľa rýchlejšie cez Wallbox s vyšším AC prúdom. Takže, pokiaľ ide o nabíjanie MINI Electric – všade dobre, doma najlepšie.

Mini emobilita – nabíjanie – domáca zásuvka

Domáca zásuvka.

Doma v podstate ani nepotrebujete žiadnu zložitú inštaláciu. Stačí použiť štandardný kábel pre občasné použitie a pripojiť ho do bežnej 230-voltovej AC zásuvky (typ SchuKo).

2,5 hodiny pomalého nabíjania postačí na ďalšiu miestnu cestu do vzdialenosti 50 km.

Keď využijete domácu zásuvku cez noc, začnete deň plný energie s nabitím dostatočným pre niekoľko dní jazdenia po meste. Plne sa nabije za približne 15 hodín.

Mini emobilita – nabíjanie – wallbox

ZARIADENIA WALLBOX.

Doma si môžete nechať nainštalovať Wallbox úrovne 2. Druhý nabíjací kábel, ktorý je v štandardnej výbave, je navrhnutý pre takéto zariadenie a ponúka vám komfortnú rýchlejšiu alternatívu každodenného nabíjania – doma aj na cestách.

Viac výkonu: Čísla sú rôzne, ale špecializovaný trojfázový Wallbox s výkonom 11 kW vám vo všeobecnosti poskytne až trikrát rýchlejšie nabíjanie. Takže vaše MINI Electric bude plne nabité približne za 3,5 hodiny.

MINI Wallbox: Ak máte záujem o inštaláciu prémiovo kvalitného zariadenia MINI Wallbox, alebo o Wallbox niektorého z našich partnerov, veľmi radi pre vás nájdeme špecialistu vo vašej oblasti.

Nabíjanie doma.

Získajte maximum z domáceho nabíjania pomocou našich užitočných nabíjacích videí dolu.

Mini emobilita – nabíjanie – sivá línia
Mini emobilita – nabíjanie – zaujímavý fakt Mini emobilita – nabíjanie – zaujímavý fakt

DOBRÉ VEDIEŤ.

Zaujímavým faktom je, že pri fakturácii domácej elektriny v kilowattoch za hodinu je vlastne po finančnej stránke jedno, či svoje MINI nabíjate pomalšie alebo rýchlejšie.

Mini emobilita –- nabíjanie – sivá línia
Mini emobilita – nabíjanie – deliaca koláž
Mini emobilita – nabíjanie – logo electric

VEREJNÉ NABÍJANIE.

Využite výhody neustále narastajúceho počtu verejných nabíjacích staníc, poskytujúcich tak striedavý prúd (AC) cez konektor Typ 2, ako aj jednosmerný prúd (DC) cez konektor CCS, ktorý umožní nabíjať výkonom až 50 kW.

Mini emobilita – nabíjanie – nabíjačka type 2

NABÍJAČKY TYPE 2 (AC).

Vaše MINI Electric je vybavené káblom Type 2, ktorý vám umožní nabíjať všade. Horná časť CCS konektora vo vašom MINI je určená pre AC nabíjanie. 

Toto je konektor Type 2 a je kompatibilný s vašou domácou nabíjačkou, verejnými AC nabíjačkami a domácimi zásuvkami.

Mini emobilita – nabíjanie – rýchlonabíjačka ccs Mini emobilita – nabíjanie – rýchlonabíjačka ccs

RÝCHLONABÍJAČKY CCS.

Využiť môžete aj rýchle nabíjanie výkonom až do 50 kW cez konektor CCS (Combined Charging System, t. j. Kombinovaný nabíjací systém). Tá je štandardom pre rýchle nabíjanie v Európe. Horná časť konektora pripomína prípojku Type 2 a tú kombinuje v dolnej časti s výkonnejším konektorom, umožňujúcim transformáciu striedavého prúdu (AC) vaším MINI na jednosmerný prúd (DC), ktorý priamo dobíja batériu podstatne vyšším napätím a prúdom. 

CCS nabíjačky sú vybavené aj nabíjacím káblom a žiadne ďalšie vybavenie nepotrebujete. Kombinácia prakticky dimenzovanej nabíjacej kapacity a stabilného nabíjacieho výkonu vášho MINI zaručí, že sa do cieľa dostanete spoľahlivo a vždy budete mať kde nabíjať.

Verejné nabíjanie.

Získajte maximum z verejného nabíjania pomocou našich užitočných nabíjacích videí dolu.


ZMENIŤ HODNOTY.


Jednoducho zmeňte dolu uvedené hodnoty, ak chcete získať najaktuálnejšie porovnanie.

MINI Electric
Porovnateľné benzínové vozidlo
Potenciálna ročná úspora

Zmeny hodnôt ovplyvnia kalkulácie a ušetrené sumy. Predvolené hodnoty boli stanovené na základe priemerných cien za posledných 12 mesiacov. Všetky uvedené informácie sa môžu zmeniť.

KALKULAČKA ČASU NABÍJANIA.

Posunutím tlačidla nastavte priemerný denný nájazd kilometrov
km
0 km 200 km
plné nabitie za týždeň
x
Každý deň potrebujete takýto zlomok plného nabitia
%
koľko ušetríte v porovnaní s podobným benzínovým vozidlom

NABÍJANIE DOMA CEZ NOC:

Trvanie hodín
 
Náklady
 
Trvanie hodín
 
Náklady
 

Nabíjanie na verejných nabíjacích staniciach:

Trvanie hodín
 
Náklady
 
Trvanie hodín
 
Náklady
 

Ceny vychádzajú z priemerných cien benzínu (1,58 €/l) a cien elektrickej energie (0,21 €/kWh) za posledných 12 mesiacov. (Nabíjanie vozidla 80 % doma a 20 % vo verejnej sieti/DC s výkonom nad 100 kW). Posledná aktualizácia: Júl 2023.
Vezmite, prosím, do úvahy, že dojazd závisí od množstva faktorov, ako sú najmä: rozmer diskov kolies a pneumatík, osobný jazdný štýl vodiča, zvolená trasa, počasie, použitie kúrenia/klimatizácie a prednastavenia teploty. V závislosti od externých faktorov, ako je napríklad napätie v sieti alebo vonkajšia teplota, sa reálne nabíjacie časy môžu líšiť od nabíjacích časov, uvedených v tomto výpočte. Nabíjacie časy boli merané na základe vonkajšej teploty 25 °C.

NABÍJAJTE SVOJE MINI KEDYKOĽVEK A KDEKOĽVEK.

MINI Charging vám poskytne komfortný okamžitý prístup k jednej z najväčších verejných nabíjacích sietí a umožní vám bez problémov sa pripojiť k vyše 1 100 nabíjacím staniciam na Slovensku.


Pri stovkách operátorov nabíjacích bodov, ako aj pri vysokovýkonných nabíjacích staniciach, dostupných cez nášho partnera IONITY, nie je správny typ nabíjania nikdy príliš ďaleko od vás. 


Stačí, ak sa iba raz zaregistrujete, aby ste získali prístup cez vašu kartu MINI Charging alebo aplikáciu MINI. Fakturácia je na minútovej báze a raz za mesiac dostanete podrobný prehľad jednotlivých nabíjaní a zodpovedajúcej ceny. Navyše, budete na 100 % nabíjať zelenou energiou. 


Zistite viac a využite našu interaktívnu mapu pre vyhľadanie nabíjacích staníc kliknutím na odkaz dolu.

Mini emobilita – nabíjanie – servisná mapa

ČO MÔŽETE ROBIŤ POČAS NABÍJANIA SVOJHO MINI?

S vaším MINI Electric môžete využiť výhody neustále rastúceho počtu nabíjacích staníc na verejných parkoviskách. A ak uvažujete nad tým, ako strávite čas nabíjania, pripravili sme pre vás pár tipov.
Mini emobilita – nabíjanie – logo electric

ZOZNÁMTE SA S VODIČMI MINI ELECTRIC.

Monwar, Misty a Iola, majitelia MINI Electric, nám porozprávali o svojich zážitkoch, prezradili nám svoje obľúbené funkcie MINI Electric a pridali svoje zaručené tipy na prechod na elektromobilitu.

MONWAR, KENT.

„PREVÁDZKA AUTA AKO MINI ELECTRIC JE OZAJ BEZPROBLÉMOVÁ.“

„Ak zvažujete prechod na elektrinu, tak len poviem: Choďte do toho! MINI Electric ma baví podstatne viac než benzínové alebo naftové autá. Myslím, že keby boli ľudia lepšie informovaní o elektrických autách všeobecne – o nabíjaní, nákladoch, dojazde – mali by na takúto zmenu viac odvahy.

Poznám kopu ľudí, ktorí sú nervózni z nabíjania, dnes už sú však nabíjacie miesta všade. Plus aplikácie a ďalšie dostupné technológie výrazne uľahčujú plánovanie cesty. Prevádzka auta ako MINI Electric je ozaj bezproblémová.“

Zistiť viac
mini emobilita – príbehy vodičov – monwar
mini emobilita – príbehy vodičov – misty

MISTY, LONDÝN.

„AKO PLYNIE ČAS, ZAČÍNATE HĽADAŤ NABÍJAČKY, KTORÉ SÚ PRE VÁS NAJVHODNEJŠIE.“

„Musím povedať, že som sa trochu obávala o dojazd. Nechcela som ísť na dlhšiu cestu bez dostatočného nabitia. Ale s MINI Electric som nemala absolútne žiadne problémy. Je to presne to, čo potrebujem. Aby som bola úprimná, občas v noci zabudnem auto nabiť, stále však mám dosť energie pre cestu do práce alebo na nákupy. 

MINI Electric má aj ďalšie super funkcie, ktoré vám pomôžu udržať si dojazd. Skvelé sú rozličné jazdné režimy. Sú tu Sport, Mid, Green a Green+. Ja som skoro vždy v režime Green. Často jazdím do Dorsetu a na dlhé cesty je skvelý. Vždy mám dosť dlhý dojazd a to ako vozidlo jazdí – spôsob, akým sa MINI Electric prepletá vidieckymi cestami – je skvelý pocit. Je to také plynulé. A zjavne sa usilovne pracovalo na tom, aby bolo zábavné a komfortné.“

IOLA, JUŽNÝ YORKSHIRE.

„NAPLÁNUJTE SI SVOJU CESTU VOPRED.“

„MINI Electric je moje prvé elektrické auto, z nabíjania som ale nikdy nemala obavy. Len som bola zvedavá, ako to funguje. Mala som vcelku bežné otázky: "Ako často musím nabíjať? Je to jednoduché? Kde môžem nabíjať? Ako dlho to trvá?" Ale, ako som už povedala, nikdy som nemala žiadne problémy. Väčšinou nabíjam doma cez náš Pod Point Wallbox, ale jednoduché to je aj na verejnosti. 


Smartfónová aplikácia MINI Electric nabíjanie uľahčuje. Keď som doma, môžem aplikáciou nastaviť, aby sa auto nabíjalo v určitý čas dňa. Vidím, koľko ma nabíjanie bude stáť a aký mám ešte dojazd. Potom, keď vyrazím z domu, nájdem pomocou aplikácie nabíjacie stanice veľmi jednoducho."

Zistiť viac
Mini emobilita – príbehy vodičov – iola
Mini emobilita – nabíjanie – logo electric

VÝBAVA PRE NABÍJANIE BATÉRIE.

Ak chcete svoj elektromobil pravidelne nabíjať doma, rýchlejšou a komfortnejšou alternatívou k bežnej zásuvke je Wallbox. Tu sa dozviete o riešeniach MINI pre nabíjanie doma, ako aj o riešeniach, ktoré ponúkajú naši partneri.

FAQ.

Ako si nainštalujem Wallbox?

Pre správnu inštaláciu zariadenia MINI Wallbox alebo zariadenia od niektorého z našich partnerov odporúčame využiť náš inštalačný servis. Jednoducho si dohodnite inštaláciu s vaším MINI predajcom, ktorý vám sprostredkuje všetky potrebné konzultácie, inštaláciu aj uvedenie do prevádzky.


Prehľad benefitov pre vás:

 • Kontrola požiadaviek na elektrické pripojenie u vás.
 • Odporúčanie vhodného procesu inštalácie na základe vašej konkrétnej parkovacej situácie.
 • Inštalácia, zapojenie a uvedenie do prevádzky na vami vybranom mieste (vrátane položenia povrchovo montovaného kábla v dĺžke 2 metre).
 • Vysvetlenie procesu nabíjania.
 • 24-mesačná záruka.
Aké požiadavky musí spĺňať moja garáž?

Odporúčame trojfázový elektrický rozvod s ističom aspoň na 16 A – to umožní nabíjať vozidlo výkonom 11 kW. Do budúcna sa vám určite bude hodiť istič až na 32 A. Plug-in hybridné vozidlá sa dajú nabíjať výkonom maximálne 3,7 kW, jednofázovým prúdom, cez MINI Wallbox Essential.

Aké výhody má MINI Wallbox?

Kratšie nabíjacie časy: Nabíjací výkon 7,4 kW (jednofázový prúd) alebo 11 kW (trojfázový prúd), dĺžka kábla 5 metrov, jednoduchá manipulácia s káblom, integrovaná ochrana chybového prúdu ("DC únik").

Môžem využiť Wallbox na nabíjanie vozidiel od iných výrobcov?

Áno, ak využívajú nabíjací konektor "Type 2" alebo CCS konektor (kombi konektor).

Aký dlhý je kábel MINI Wallbox?

5 metrov – a je bezpečne priprevnený k zariadeniu Wallbox.

Dá sa kábel od zariadenia Wallbox odpojiť?
Nie.
Dá sa Wallbox nainštalovať vonku?

Áno, MINI Wallbox Gen 3 je certifikovaný aj pre využitie v exteriéri, so stupňom ochrany IP 54. To znamená, že jeho dodatočná ochrana pred počasím absolútne nie je potrebná. Wallbox bol vyvinutý a certifikovaný pre exteriérové využitie. Napriek tomu však odporúčame jeho inštaláciu v interiéri, vyslovene iba z dôvodu komfortu: Tým, že na vás Wallbox nebude padať sneh a dážď, jeho povrch dlhšie vydrží čistý.

Vyžaruje Wallbox nejakú radiáciu?

Nie – komplexné testy elektromagnetickej tolerancie potvrdili, že MINI Wallbox Essential nevyžaruje žiadnu radiáciu.

Aká je optimálna miera nabitia batérie môjho MINI Electric?

Najlepšie je udržiavať nabitie batérie v rozsahu od 20 do 80 %. Možné sú aj nižšie a vyššie hladiny, na optimalizáciu životnosti batérie však odporúčame zostať medzi týmito dvoma hodnotami. V menu vášho vozidla si môžete jednoducho nastaviť cieľové maximum nabitia na 80 %, aby ste si nemuseli robiť starosti. Toto by malo pokryť všetky vaše každodenné potreby. Ak reálne potrebujete viac, stačí si nastaviť vyššiu cieľovú hodnotu.  

Dá sa Wallbox zamknúť?

Počas procesu nabíjania je nabíjací kábel uzamknutý, spolu s vozidlom. BMW i Wallbox Connect sa dá zamknúť aj mimo použitia.

Môže vozidlo zostať trvalo pripojené k zariadeniu Wallbox aj keď odídem na niekoľko týždňov?

Áno – to však znamená, že aj keď pomaly, ale predsa len bude dochádzať k spotrebe energie.

Ako nájdem nabíjacie miesta, ktoré prevádzkuje MINI Charging?

Navigačný systém v MINI vám poskytne priamy prístup ku všetkým nabíjacím staniciam v sieti MINI Charging.

Nabíjacie stanice nájdete aj ďalšími spôsobmi. Keď nastavíte "nabíjacie stanice" ako špeciálny cieľ vo vašom navigačnom systéme, dostanete ponuku so zoznamom nabíjacích staníc vo vašej blízkosti.

Aplikácia MINI Charging vám ponúkne ďalšiu možnosť tým, že vám sprístupní zoznam všetkých nabíjacích staníc na vašom smartfóne.

Ako prebieha nabíjanie na nabíjacej stanici?

Na odomknutie nabíjacej stanice a spustenie procesu nabíjania môžete použiť mapu MINI Charging alebo aplikáciu MINI Charging.


Niektoré nabíjacie stĺpy sa dajú ovládať pomocou aplikácie MINI Charging. Aplikácia, ktorá obsahuje integrovaný skener QR kódov, sa jednoducho inštaluje aj používa. Stačí, ak si aplikáciu stiahnete, vložíte do nej číslo vášho MINI Charging kontraktu a váš PIN kód.

Ako zaplatím?

Platba za nabíjanie vášho vozidla je bezhotovostná – môžete platiť komfortne pomocou mesačného prevodu z vášho platobného účtu. Váš MINI Charging platobný účet vám poskytne neustály prehľad o procesoch nabíjania a nákladoch.

Čo potrebujem vedieť pri nabíjaní?
 1. Vypnite motor vozidla a aktivujte parkovaciu brzdu.
 2. Ak je to potrebné, nastavte pred nabíjaním prúd.
 3. Nepoužívajte predlžovací kábel.
 4. Vždy pripájajte a odpájajte nabíjací kábel v nasledujúcom poradí.


Pripájanie:

 1. Pripojte kábel do zásuvky.
 2. Pripojte kábel k vozidlu.


Odpájanie:

 1. Odpojte kábel od vozidla.
 2. Odpojte kábel zo zásuvky.


LED svetlá.

 • Biele svetlo: Signalizačné svetlo
 • Červené svetlo: Chyba nabíjania
 • Oranžové svetlo: Spúšťa sa nabíjanie
 • Modré svetlo: Nabíjanie prebieha
 • Zelené svetlo: Nabíjanie je ukončené

 

5. Zamknite vozidlo. Proces nabíjania sa začne iba vtedy, keď je vozidlo zamknuté.

Môžem elektromobil nabíjať v daždi?

Áno, MINI Electric a všetky naše nabíjačky sú plne vodotesné a ochránia vás pre zásahom elektrickým prúdom, takže aj nabíjanie MINI v daždi je dokonalo bezpečné.

Existuje rozdiel medzi nabíjaním striedavým prúdom (AC) a jednosmerným prúdom (DC)?

Bežne nabíjate striedavým prúdom (AC):

Takto sa vaše vozidlo nabije efektívne, primárne v noci, ale aj cez deň. V porovnaní s domácou zásuvkou poskytujú nabíjacie stanice so striedavým prúdom vyšší výkon a dokážu nabiť batériu za pár hodín. Tento typ nabíjacích staníc sa skrátene označuje „AC nabíjacie stanice“.


Rýchlejšie nabíjate jednosmerným prúdom (AC).

Rýchlonabíjacie DC nabíjacie stanice sú lepšou voľbou vtedy, keď sa ponáhľate. Batériu vášho vozidla nabijú jednosmerným prúdom ozaj veľmi svižne – napríklad kým nakúpite, alebo kým sa zastavíte niekde najesť. Proces nabíjania trvá približne 30 až 40 minút. Tento typ nabíjacích staníc sa skrátene označuje „DC nabíjacie stanice“."

Kontaktný partner.

MINI Charging – tel. č.: +421 2 330 560 33

E-mail: sk@mini-charging.com

Prevádzkové hodiny: 08:00–20:00

pondelok až piatok MINI zákaznícky servis – tel. č.: +421 2 602 020 80

E-mail: zakaznicky.servis.sk@bmw.com

Prevádzkové hodiny: 08:00–18:00, pondelok až piatok

Ktoré sú hlavné suroviny, používané pre výrobu vysokonapäťovej batérie MINI Cooper SE a ako zabezpečíte ich zodpovedné získavanie?

Hlavnými materiálmi pre vysokonapäťové batérie sú kobalt, lítium, grafit a nikel. Puzdro má vysokonapäťová batéria vyrobené z hliníka. MINI (BMW Group) sa zaviazalo vyvinúť dodávateľský reťazec, ktorý je zodpovedný, udržateľný a spĺňa naše vlastné vysoké štandardy etiky a ľudských práv. Každý nominovaný dodávateľ musí poskytnúť informácie o implementovaní environmentálnych, sociálnych a kontrolných štandardov, vrátane rešpektovania ľudských práv a zákazu nútenej práce.

Tesne spolupracujeme s kľúčovými dodávateľmi surovín, aby sme zaručili, že tieto materiály sa získavajú zodpovedne s ohľadom na životné prostredie, spôsobom podporujúcim životné prostredie a so zaistením bezpečnosti a prospechu zamestnancov v každom bode dodávateľského reťazca. Zároveň optimalizujeme logistické operácie tak, aby redukovali dopad transportu komponentov do našich tovární.

Poznáte zdroje týchto surovín? A ako zaručíte, že vaši dodávatelia spĺňajú požiadavky na udržateľnosť?

MINI (BMW Group) skúma pôvod surovín veľmi dôkladne a kriticky. Pri výbere odberateľov sa riadime direktívou OECD pre zodpovedné správanie v podnikaní. Navyše, zaväzujeme našich priamych dodávateľov, aby spĺňali štandardy udržateľnosti aj zo strany ich dodávateľov. Transparentnosť dodávateľskej siete je základom pre zaručenie našich požiadaviek na udržateľnosť aj zo strany dodávateľov.

Mini emobilita – nabíjanie – čisto elektrické mini teaser Mini emobilita – nabíjanie – čisto elektrické mini teaser

PRESKÚMAJTE KAŽDÝ ELEKTRIZUJÚCI DETAIL.

TO NAJLEPŠIE ZO SVETA OBOCH ENERGIÍ – NA CESTE AJ V TERÉNE.

mini emobilita – nabíjanie – phev teaser mini emobilita – nabíjanie – phev teaser