Nabíjajte jednoducho.

Nabíjanie čisto elektrického MINI je jednoduché a rýchle, takže budete vždy pripravení vyraziť na cestu. Tu nájdete informácie o praktických riešeniach pre domáce aj verejné nabíjanie. Ukážeme vám spôsob ako ušetríte peniaze a maximálne si predĺžite dojazd. A budete tu môcť preskúmať aj neustále sa rozširujúcu infraštruktúru verejných nabíjacích staníc, vďaka ktorým môžete nabíjať jednoducho kdekoľvek.

MINI e-mobilita – nabíjanie – logo electric

NABÍJANIE DOMA.

Čisto elektrické MINI sa štandardne dodáva s dvoma AC nabíjacími káblami. Prvý kábel zapojíte do ktorejkoľvek bežnej domácej zásuvky. Druhý kábel vám umožní nabíjať oveľa rýchlejšie cez wallbox alebo silnejší AC elektrický zdroj.

Mini emobilita – nabíjanie – domáca zásuvka

Domáca zásuvka.

Doma v podstate ani nepotrebujete žiadnu zložitú inštaláciu. Stačí použiť štandardný kábel pre občasné použitie a pripojiť ho do bežnej 230-voltovej AC zásuvky (typ SchuKo).

Keď využijete domácu zásuvku cez noc, začnete deň plní energie s nabitím dostatočným pre niekoľko dní jazdenia po meste. Plne sa batéria nabije za približne 8 hodín.

Mini emobilita – nabíjanie – wallbox

ZARIADENIA WALLBOX.

Doma si môžete nechať nainštalovať Wallbox úrovne 2. Druhý nabíjací kábel, ktorý je v štandardnej výbave, je navrhnutý pre takéto zariadenie a ponúka vám komfortnú rýchlejšiu alternatívu každodenného nabíjania – doma aj na cestách.

Viac výkonu: Čísla sú rôzne, ale špecializovaný trojfázový wallbox s výkonom 11 kW vám vo všeobecnosti poskytne až 10-krát rýchlejšie nabíjanie než bežná zásuvka.

Takže vaše čisto elektrické MINI môže byť nabité z 10 na 80 % približne za 6 hodín (Cooper E), resp. 8 hodín (Cooper SE).

MINI Wallbox: Ak máte záujem o inštaláciu prémiovo kvalitného zariadenia MINI Wallbox, alebo o Wallbox niektorého z našich partnerov, veľmi radi pre vás nájdeme špecialistu vo vašej oblasti.

Nabíjanie doma.

Získajte maximum z domáceho nabíjania pomocou našich užitočných nabíjacích videí dolu.

Mini emobilita – nabíjanie – sivá línia
Mini emobilita – nabíjanie – zaujímavý fakt Mini emobilita – nabíjanie – zaujímavý fakt

DOBRÉ VEDIEŤ.

Zaujímavým faktom je, že pri fakturácii domácej elektriny v kilowattoch za hodinu je vlastne po finančnej stránke jedno, či svoje MINI nabíjate pomalšie alebo rýchlejšie.

Mini emobilita –- nabíjanie – sivá línia
Mini emobilita – nabíjanie – deliaca koláž
Mini emobilita – nabíjanie – logo electric

VEREJNÉ NABÍJANIE.

Nabíjať super rýchlo môžete v neustále rastúcej sieti verejných nabíjacích staníc, buď s pomocou AC nabíjacieho kábla pre verejné nabíjanie alebo rýchlonabíjacieho DC kábla, ktorý vám umožní nabíjať výkonom až do 50 kW. CCS nabíjačky sú vybavené aj nabíjacím káblom a žiadne ďalšie vybavenie nepotrebujete. Kombinácia prakticky dimenzovanej nabíjacej kapacity a stabilného nabíjacieho výkonu vášho MINI zaručí, že sa do cieľa dostanete spoľahlivo a vždy budete mať kde nabíjať.

Mini emobilita – nabíjanie – nabíjačka type 2

NABÍJAČKY TYPE 2 (AC).

Vaše čisto elektrické MINI je vybavené káblom Type 2, ktorý vám umožní nabíjať všade. Horná časť CCS konektora vo vašom MINI je určená pre AC nabíjanie.

Toto je konektor Type 2 a je kompatibilný s vašou domácou nabíjačkou, verejnými AC nabíjačkami a domácimi zásuvkami.

Mini emobilita – nabíjanie – rýchlonabíjačka ccs Mini emobilita – nabíjanie – rýchlonabíjačka ccs

RÝCHLONABÍJAČKY CCS.

Využiť môžete aj rýchle nabíjanie výkonom až do 50 kW cez konektor CCS (Combined Charging System, t. j. Kombinovaný nabíjací systém). Ten je štandardom pre rýchle nabíjanie v Európe. Horná časť konektora pripomína prípojku Type 2 a tú kombinuje v dolnej časti s výkonnejším konektorom, umožňujúcim transformáciu striedavého prúdu (AC) vaším MINI na jednosmerný prúd (DC), ktorý priamo dobíja batériu podstatne vyšším napätím a prúdom.

CCS nabíjačky sú vybavené aj nabíjacím káblom a žiadne ďalšie vybavenie nepotrebujete. Kombinácia prakticky dimenzovanej nabíjacej kapacity a stabilného nabíjacieho výkonu vášho MINI zaručí, že sa do cieľa dostanete spoľahlivo a vždy budete mať kde nabíjať.

Verejné nabíjanie.

Získajte maximum z verejného nabíjania pomocou našich užitočných nabíjacích videí dolu.


ZMENIŤ HODNOTY.


Jednoducho zmeňte dolu uvedené hodnoty, ak chcete získať najaktuálnejšie porovnanie.

MINI Electric
Porovnateľné benzínové vozidlo
Potenciálna ročná úspora

Zmeny hodnôt ovplyvnia kalkulácie a ušetrené sumy. Predvolené hodnoty boli stanovené na základe priemerných cien za posledných 12 mesiacov. Všetky uvedené informácie sa môžu zmeniť.

KALKULAČKA ČASU NABÍJANIA.

Posunutím tlačidla nastavte priemerný denný nájazd kilometrov
km
0 km 200 km
plné nabitie za týždeň
x
Každý deň potrebujete takýto zlomok plného nabitia
%
koľko ušetríte v porovnaní s podobným benzínovým vozidlom

NABÍJANIE DOMA CEZ NOC:

Trvanie hodín
 
Náklady
 
Trvanie hodín
 
Náklady
 

Nabíjanie na verejných nabíjacích staniciach:

Trvanie hodín
 
Náklady
 
Trvanie hodín
 
Náklady
 

Ceny vychádzajú z priemerných cien benzínu (1,58 €/l) a cien elektrickej energie (0,21 €/kWh) za posledných 12 mesiacov. (Nabíjanie vozidla 80 % doma a 20 % vo verejnej sieti/DC s výkonom nad 100 kW). Posledná aktualizácia: Júl 2023.
Vezmite, prosím, do úvahy, že dojazd závisí od množstva faktorov, ako sú najmä: rozmer diskov kolies a pneumatík, osobný jazdný štýl vodiča, zvolená trasa, počasie, použitie kúrenia/klimatizácie a prednastavenia teploty. V závislosti od externých faktorov, ako je napríklad napätie v sieti alebo vonkajšia teplota, sa reálne nabíjacie časy môžu líšiť od nabíjacích časov, uvedených v tomto výpočte. Nabíjacie časy boli merané na základe vonkajšej teploty 25 °C.

NABÍJAJTE SVOJE MINI KEDYKOĽVEK A KDEKOĽVEK.

Aplikácia MINI vám na diaľku na smartfóne ukáže váš aktuálny stav nabitia, zostávajúci dojazd, náklady, nabíjací čas a najbližšiu nabíjaciu stanicu, aj s príslušnými cenami. Zobrazí vám všetky predošlé nabíjania a mnoho ďalšieho.


Len čo nájdete správnu nabíjaciu stanicu, navigácia vás tam jednoducho dovedie, identifikujete sa cez MINI aplikáciu na nabíjacom bode... a začnete nabíjať.


So stovkami prevádzkovateľov nabíjacích staníc, vrátane vysokovýkonných nabíjacích staníc od nášho partnera IONITY, bude správny typ nabíjania so správnou rýchlosťou pre vás vždy pripravený.


Fakturácia je na minútovej báze a dostanete mesačný účet s jednotlivými nabíjaniami a príslušnými cenami. Navyše, budete nabíjať na 100 % zelenou energiou.


Zistite viac a použite našu interaktívnu mapu pre nájdenie všetkých nabíjacích staníc kliknutím na odkaz dolu.

MINI e-mobilita – nabíjanie – mapa služieb

ČO MÔŽETE ROBIŤ POČAS NABÍJANIA SVOJHO MINI?

S vaším čisto elektrickým MINI môžete využiť výhody neustále rastúceho počtu nabíjacích staníc na verejných parkoviskách. A ak uvažujete nad tým, ako strávite čas nabíjania, pripravili sme pre vás pár tipov.
Mini emobilita – nabíjanie – logo electric

ZOZNÁMTE SA S VODIČMI MINI ELECTRIC.

Monwar, Misty a Iola, majitelia MINI Electric, nám porozprávali o svojich zážitkoch, prezradili nám svoje obľúbené funkcie MINI Electric a pridali svoje zaručené tipy na prechod na elektromobilitu.

MONWAR, KENT.

,,JAZDIŤ NA AUTE AKO ELEKTRICKÉ MINI JE OZAJ JEDNODUCHÉ.“

„Ak zvažujete prechod na elektrinu, tak len poviem: Choďte do toho! MINI Electric ma baví podstatne viac než benzínové alebo naftové autá. Myslím, že keby boli ľudia lepšie informovaní o elektrických autách všeobecne – o nabíjaní, nákladoch, dojazde – mali by na takúto zmenu viac odvahy.

Poznám kopu ľudí, ktorí sú nervózni z nabíjania, dnes už sú však nabíjacie miesta všade. Plus aplikácie a ďalšie dostupné technológie výrazne uľahčujú plánovanie cesty. Prevádzka auta ako MINI Electric je ozaj bezproblémová.“

Zistiť viac
MINI e-mobilita – príbehy vodičov – monwar
MINI e-mobilita – príbehy vodičov – misty

MISTY, LONDÝN.

„POSTUPOM ČASU ZAČNETE NACHÁDZAŤ NABÍJACIE STANICE, KTORÉ SÚ PRE VÁS NAJLEPŠIE.“

„Musím povedať, že som sa trochu obávala o dojazd. Nechcela som ísť na dlhšiu cestu bez dostatočného nabitia. Ale s MINI Electric som nemala absolútne žiadne problémy. Je to presne to, čo potrebujem. Aby som bola úprimná, občas v noci zabudnem auto nabiť, stále však mám dosť energie pre cestu do práce alebo na nákupy. 

MINI Electric má aj ďalšie super funkcie, ktoré vám pomôžu udržať si dojazd. Skvelé sú rozličné jazdné režimy. Sú tu Sport, Mid, Green a Green+. Ja som skoro vždy v režime Green. Často jazdím do Dorsetu a na dlhé cesty je skvelý. Vždy mám dosť dlhý dojazd a to ako vozidlo jazdí – spôsob, akým sa MINI Electric prepletá vidieckymi cestami – je skvelý pocit. Je to také plynulé. A zjavne sa usilovne pracovalo na tom, aby bolo zábavné a komfortné.“

IOLA, JUŽNÝ YORKSHIRE.

„URČITE SI NAPLÁNUJTE JAZDY UŽ V PREDSTIHU.“

„MINI Electric je moje prvé elektrické auto, z nabíjania som ale nikdy nemala obavy. Len som bola zvedavá, ako to funguje. Mala som vcelku bežné otázky: "Ako často musím nabíjať? Je to jednoduché? Kde môžem nabíjať? Ako dlho to trvá?" Ale, ako som už povedala, nikdy som nemala žiadne problémy. Väčšinou nabíjam doma cez náš Pod Point Wallbox, ale jednoduché to je aj na verejnosti. 


Smartfónová aplikácia MINI Electric nabíjanie uľahčuje. Keď som doma, môžem aplikáciou nastaviť, aby sa auto nabíjalo v určitý čas dňa. Vidím, koľko ma nabíjanie bude stáť a aký mám ešte dojazd. Potom, keď vyrazím z domu, nájdem pomocou aplikácie nabíjacie stanice veľmi jednoducho."

Zistiť viac
MINI e-mobilita – príbehy vodičov – iola
Mini emobilita – nabíjanie – logo electric

VÝBAVA PRE NABÍJANIE BATÉRIE.

Ak chcete svoj elektromobil pravidelne nabíjať doma, rýchlejšou a komfortnejšou alternatívou k bežnej zásuvke je Wallbox. Tu sa dozviete o riešeniach MINI pre nabíjanie doma, ako aj o riešeniach, ktoré ponúkajú naši partneri.

FAQ.

Pre správnu inštaláciu zariadenia MINI Wallbox alebo zariadenia od niektorého z našich partnerov odporúčame využiť náš inštalačný servis. Jednoducho si dohodnite inštaláciu s vaším MINI predajcom, ktorý vám sprostredkuje všetky potrebné konzultácie, inštaláciu aj uvedenie do prevádzky.


Prehľad benefitov pre vás:

 • Kontrola požiadaviek na elektrické pripojenie u vás.
 • Odporúčanie vhodného procesu inštalácie na základe vašej konkrétnej parkovacej situácie.
 • Inštalácia, zapojenie a uvedenie do prevádzky na vami vybranom mieste (vrátane položenia povrchovo montovaného kábla v dĺžke 2 metre).
 • Vysvetlenie procesu nabíjania.
 • 24-mesačná záruka.

Kratšie nabíjacie časy: Nabíjací výkon 7,4 kW (jednofázový prúd) alebo 11 kW (trojfázový prúd), dĺžka kábla 5 metrov, jednoduchá manipulácia s káblom, integrovaná ochrana chybového prúdu ("DC únik").

Áno, ak využívajú nabíjací konektor "Type 2" alebo CCS konektor (kombi konektor).

5 metrov – a je bezpečne priprevnený k zariadeniu Wallbox.

Nie.

Áno, MINI Wallbox Gen 3 je certifikovaný aj pre využitie v exteriéri, so stupňom ochrany IP 54. To znamená, že jeho dodatočná ochrana pred počasím absolútne nie je potrebná. Wallbox bol vyvinutý a certifikovaný pre exteriérové využitie. Napriek tomu však odporúčame jeho inštaláciu v interiéri, vyslovene iba z dôvodu komfortu: Tým, že na vás Wallbox nebude padať sneh a dážď, jeho povrch dlhšie vydrží čistý.

Najlepšie je udržiavať nabitie batérie v rozsahu od 20 do 80 %. Možné sú aj nižšie a vyššie hladiny, na optimalizáciu životnosti batérie však odporúčame zostať medzi týmito dvoma hodnotami. V menu vášho vozidla si môžete jednoducho nastaviť cieľové maximum nabitia na 80 %, aby ste si nemuseli robiť starosti.
Toto by malo pokryť všetky vaše každodenné potreby. A ak občas reálne potrebujete viac, stačí si nastaviť vyššiu cieľovú hodnotu.

Najlepšie je udržiavať nabitie batérie v rozsahu od 20 do 80 %. Možné sú aj nižšie a vyššie hladiny, na optimalizáciu životnosti batérie však odporúčame zostať medzi týmito dvoma hodnotami. V menu vášho vozidla si môžete jednoducho nastaviť cieľové maximum nabitia na 80 %, aby ste si nemuseli robiť starosti. Toto by malo pokryť všetky vaše každodenné potreby. Ak reálne potrebujete viac, stačí si nastaviť vyššiu cieľovú hodnotu.  

Počas procesu nabíjania je nabíjací kábel uzamknutý, spolu s vozidlom. BMW i Wallbox Connect sa dá zamknúť aj mimo použitia.

Áno – to však znamená, že aj keď pomaly, ale predsa len bude dochádzať k spotrebe energie.

Navigačný systém v MINI vám poskytne priamy prístup ku všetkým nabíjacím staniciam v sieti MINI Charging.

Nabíjacie stanice nájdete aj ďalšími spôsobmi. Keď nastavíte "nabíjacie stanice" ako špeciálny cieľ vo vašom navigačnom systéme, dostanete ponuku so zoznamom nabíjacích staníc vo vašej blízkosti.

Aplikácia MINI Charging vám ponúkne ďalšiu možnosť tým, že vám sprístupní zoznam všetkých nabíjacích staníc na vašom smartfóne.

Na odomknutie nabíjacej stanice a spustenie procesu nabíjania môžete použiť mapu MINI Charging alebo aplikáciu MINI Charging.


Niektoré nabíjacie stĺpy sa dajú ovládať pomocou aplikácie MINI Charging. Aplikácia, ktorá obsahuje integrovaný skener QR kódov, sa jednoducho inštaluje aj používa. Stačí, ak si aplikáciu stiahnete, vložíte do nej číslo vášho MINI Charging kontraktu a váš PIN kód.

Platba za nabíjanie vášho vozidla je bezhotovostná – môžete platiť komfortne pomocou mesačného prevodu z vášho platobného účtu. Váš MINI Charging platobný účet vám poskytne neustály prehľad o procesoch nabíjania a nákladoch.

 1. Vypnite motor vozidla a aktivujte parkovaciu brzdu.
 2. Ak je to potrebné, nastavte pred nabíjaním prúd.
 3. Nepoužívajte predlžovací kábel.
 4. Vždy pripájajte a odpájajte nabíjací kábel v nasledujúcom poradí.


Pripájanie:

 1. Pripojte kábel do zásuvky.
 2. Pripojte kábel k vozidlu.


Odpájanie:

 1. Odpojte kábel od vozidla.
 2. Odpojte kábel zo zásuvky.


LED svetlá.

 • Biele svetlo: Signalizačné svetlo
 • Červené svetlo: Chyba nabíjania
 • Oranžové svetlo: Spúšťa sa nabíjanie
 • Modré svetlo: Nabíjanie prebieha
 • Zelené svetlo: Nabíjanie je ukončené

 

5. Zamknite vozidlo. Proces nabíjania sa začne iba vtedy, keď je vozidlo zamknuté.

Áno, MINI Electric a všetky naše nabíjačky sú plne vodotesné a ochránia vás pre zásahom elektrickým prúdom, takže aj nabíjanie MINI v daždi je dokonalo bezpečné.

Bežne nabíjate striedavým prúdom (AC):

Takto sa vaše vozidlo nabije efektívne, primárne v noci, ale aj cez deň. V porovnaní s domácou zásuvkou poskytujú nabíjacie stanice so striedavým prúdom vyšší výkon a dokážu nabiť batériu za pár hodín. Tento typ nabíjacích staníc sa skrátene označuje „AC nabíjacie stanice“.


Rýchlejšie nabíjate jednosmerným prúdom (AC).

Rýchlonabíjacie DC nabíjacie stanice sú lepšou voľbou vtedy, keď sa ponáhľate. Batériu vášho vozidla nabijú jednosmerným prúdom ozaj veľmi svižne – napríklad kým nakúpite, alebo kým sa zastavíte niekde najesť. Proces nabíjania trvá približne 30 až 40 minút. Tento typ nabíjacích staníc sa skrátene označuje „DC nabíjacie stanice“."

MINI Charging – tel. č.: +421 2 330 560 33

E-mail: sk@mini-charging.com

Prevádzkové hodiny: 08:00–20:00

pondelok až piatok MINI zákaznícky servis – tel. č.: +421 2 602 020 80

E-mail: zakaznicky.servis.sk@bmw.com

Prevádzkové hodiny: 08:00–18:00, pondelok až piatok

Hlavnými materiálmi pre vysokonapäťové batérie sú kobalt, lítium, grafit a nikel. Puzdro má vysokonapäťová batéria vyrobené z hliníka. MINI (BMW Group) sa zaviazalo vyvinúť dodávateľský reťazec, ktorý je zodpovedný, udržateľný a spĺňa naše vlastné vysoké štandardy etiky a ľudských práv. Každý nominovaný dodávateľ musí poskytnúť informácie o implementovaní environmentálnych, sociálnych a kontrolných štandardov, vrátane rešpektovania ľudských práv a zákazu nútenej práce.

Tesne spolupracujeme s kľúčovými dodávateľmi surovín, aby sme zaručili, že tieto materiály sa získavajú zodpovedne s ohľadom na životné prostredie, spôsobom podporujúcim životné prostredie a so zaistením bezpečnosti a prospechu zamestnancov v každom bode dodávateľského reťazca. Zároveň optimalizujeme logistické operácie tak, aby redukovali dopad transportu komponentov do našich tovární.

MINI (BMW Group) skúma pôvod surovín veľmi dôkladne a kriticky. Pri výbere odberateľov sa riadime direktívou OECD pre zodpovedné správanie v podnikaní. Navyše, zaväzujeme našich priamych dodávateľov, aby spĺňali štandardy udržateľnosti aj zo strany ich dodávateľov. Transparentnosť dodávateľskej siete je základom pre zaručenie našich požiadaviek na udržateľnosť aj zo strany dodávateľov.