ELEKTROMOBILITA.

motion motion

ELEKTRIZUJTE SVOJU JAZDU.

Pripravte sa na legendárny pocit motokáry s okamžitým ťahom a nulovými emisiami. Prechod na MINI Electric dáva zmysel vo všetkých možných ohľadoch. Dynamika, ktorú milujeme, tu stále je, technológia v jej pozadí je však inteligentnejšia a každým dňom čistejšia. Tu objavíte výhody zapojenia sa do nového elektrického životného štýlu – koľko tým ušetríte, ako často budete musieť nabíjať a aká jednoduchá môže byť elektrická jazda.

VEDELI STE?

Mini - Emobilita - prehľad - fakty Mini - Emobilita - prehľad - fakty
Mini emobilita – verejné nabíjacie stanice  Mini emobilita – verejné nabíjacie stanice

VYŠE 70 000

verejných nabíjacích staníc v Nemecku

Mini emobilita – potenciál zníženia emisií CO2 Mini emobilita – potenciál zníženia emisií CO2

73–89 %

potenciál zníženia emisií CO2
Mini emobilita – zelená energia Mini emobilita – zelená energia

100 % zelená energia

využívaná pre verejné nabíjacie stanice v Nemecku

Mini emobilita – nabíjanie 0-80 % – DC rýchlonabíjačka Mini emobilita – nabíjanie 0-80 % – DC rýchlonabíjačka

36 MINÚT

pre nabitie z 0 na 80 % na DC rýchlonabíjačke
Mini - Emobilita - prehľad - fakty Mini - Emobilita - prehľad - fakty

ELEKTRICKÝ DOJAZD NA PLNÉ NABITIE.

AKO ĎALEKO DÔJDEM?

Mini elektromobilita – mini cooper se – dojazd
AŽ DO

234 km

MINI Electric má dojazd až do 234 km, môže sa však meniť podľa štýlu jazdy vodiča a podmienok. To, ako jazdíte, môže mať veľký vplyv na dojazd a na to, ako rýchlo sa vám vybije batéria. Tu je pár tipov, ktoré vám pomôžu predĺžiť dojazd.

(WLTP)

Mini cooper se – mini electric – maximalizácia dojazdu

AKO ešte viac MAXIMALIZOVAŤ DOJAZD.

Mini emobilita – nabíjacia koláž
Mini emobilita – ikona – kalkulačka nabíjania

NÁKLADY A VÝPOČET ČASU NABÍJANIA.

AKO DLHO A ZA KOĽKO?


ZMENIŤ HODNOTY.


Jednoducho zmeňte dolu uvedené hodnoty, ak chcete získať najaktuálnejšie porovnanie.

MINI Electric
Porovnateľné benzínové vozidlo
Potenciálna ročná úspora

Zmeny hodnôt ovplyvnia kalkulácie a ušetrené sumy. Predvolené hodnoty boli stanovené na základe priemerných cien za posledných 12 mesiacov. Všetky uvedené informácie sa môžu zmeniť.

TOTO DOKÁŽETE UŠETRIŤ.

Posunutím tlačidla nastavte priemerný denný nájazd kilometrov
km
0 km 220 km
plné nabitie za týždeň
x
Každý deň potrebujete takýto zlomok plného nabitia
%
koľko ušetríte v porovnaní s podobným benzínovým vozidlom

NABÍJANIE DOMA CEZ NOC:

Trvanie hodín
 
Náklady
 
Trvanie hodín
 
Náklady
 

Nabíjanie na verejných nabíjacích staniciach:

Trvanie hodín
 
Náklady
 
Trvanie hodín
 
Náklady
 


Ceny vychádzajú z priemerných cien benzínu (1,58 €/l) a cien elektrickej energie (0,21 €/kWh) za posledných 12 mesiacov. (Nabíjanie vozidla 80 % doma a 20 % vo verejnej sieti/DC s výkonom nad 100 kW). Posledná aktualizácia: Júl 2023.
Vezmite, prosím, do úvahy, že dojazd závisí od množstva faktorov, ako sú najmä: rozmer diskov kolies a pneumatík, osobný jazdný štýl vodiča, zvolená trasa, počasie, použitie kúrenia/klimatizácie a prednastavenia teploty. V závislosti od externých faktorov, ako je napríklad napätie v sieti alebo vonkajšia teplota, sa reálne nabíjacie časy môžu líšiť od nabíjacích časov, uvedených v tomto výpočte. Nabíjacie časy boli merané na základe vonkajšej teploty 25 °C.

ČASTO VYJADROVANÉ OBAVY.

Až budú všetci jazdiť na elektromobiloch, zvládne to sieť?
Kapacita siete na úrovni štátov nie je taký problém, ako si väčšina ľudí myslí. Doteraz bol vstup elektrických vozidiel na trh v EÚ veľmi predvídateľný a elektrická sieť sa súčasne s tým rozširovala. V blízkej budúcnosti nebude potrebná nová kapacita na generovanie elektrickej energie. Poskytovatelia služieb mali dosť času plánovať vopred. Situácia však nie je rovnaká vo všetkých krajinách. Napríklad v severnej Európe je evolúcia podstatne plynulejšia vďaka už existujúcim silným sieťam, potrebným pre elektrické vykurovanie. V ostatných európskych krajinách je evolúcia o niečo náročnejšia z dôvodu jednofázových energetických systémov a starších štruktúr. Tomu sa však rýchlo bude venovať pozornosť. Dokonca sa tu núka nečakané riešenie, keďže elektrické vozidlá samotné môžu byť dôležitým príspevkom k flexibilite energetického systému. Namiesto toho, aby boli elektromobily hrozbou pre stabilitu alebo kapacitu siete, fungujú ako veľké batérie na kolesách. Umožňujú ukladať energiu a využiť ju neskôr. V nasledujúcich rokoch budeme mať k dispozícii arzenál nabíjačiek elektromobilov, využívaných ako agregované rezervy.
Jazdia elektrické autá aj v chlade?
Studené počasie môže naozaj prechodne znížiť dojazd elektromobilov na batériu, o 10 až 12 %. Dnes však už väčšina elektrických áut aj tak dosahuje dojazdy aspoň 250–300 km. A to s rezervou stačí na každodenné dochádzanie. Vďaka svojej konštrukcii sú v zime oveľa účinnejšie, než si mnohí myslia. Na snehu sú elektromobily podstatne lepšie než konvenčné autá, vďaka svojmu nízkemu ťažisku, ku ktorému prispieva nízko uložená batéria. Tým sa zlepšuje trakcia aj stabilita elektromobilu a jeho jazdné vlastnosti na snehu a ľade. Vy tak máte lepšiu kontrolu nad vozidlom. Navyše, svoj elektromobil môžete predhriať cez aplikáciu MINI a vďaka tomu už nasadnete do príjemne vykúrenej kabíny bez namrznutých okien. A ak predhrievate počas nabíjania, neprídete o žiadnu energiu na dojazd. Čo je dobré pre vás, aj pre celú premávku.
Má MINI Electric dostatočný dojazd pre moje cesty?
Pokiaľ ide o dojazd, MINI Electric ho má až do 234 km (WLTP). To je viac než dosť pre väčšinu ciest, ktoré si viete predstaviť. Stačí iba trochu popremýšľať nad tým, koľko dojazdu využijete a kde ho využijete.
Je v MINI Electric náročné ovládať brzdy?
Elektrické automobily využívajú systém, známy ako regeneratívne brzdenie. Počas tohto procesu brzdný systém elektromobilu zachytáva pohybovú energiu vozidla a mení ju na elektrickú – pre efektívne dobíjanie batérie. Tento systém pomáha optimalizovať efektivitu elektrického vozidla tým, že minie menej energie na akceleráciu. Takže, keď zodvihnete nohu z pedálu akcelerátora, automaticky začínate brzdiť, pričom však máte brzdový pedál až ako doplnkový prostriedok na spomalenie. Takto sa dá dosahovať vyššia efektivita a ovládanie je ozaj jednoduché.
Môžem jazdiť s elektromobilom a nabíjať ho v daždi?

Elektrické vozidlá sú bezpečné pre jazdu v daždi, snehu a dokonca ich môžete vziať aj do bežnej autoumyvárne. Podobne tomu sú aj nabíjačky a káble vodotesné a nabíjacie konektory sú chránené pred poškodením vodou.

Potrebujú elektrické autá olej?
Batérie elektrických automobilov vydržia vo vozidle v priemere 10 rokov a po ukončení životnosti sa rozoberú na menšie články, ktoré sa ešte dajú využiť na ukladanie energie z obnoviteľných zdrojov. Toto je obzvlášť užitočné pre miestne organizácie, napríklad ako núdzové generátory alebo pre obdobia s extra vysokou nárazovou energetickou náročnosťou.
Čo sa stane so starými batériami elektromobilov – len tak sa vyhodia?

Batérie elektrických automobilov vydržia vo vozidle v priemere 10 rokov a po ukončení životnosti sa rozoberú na menšie články, ktoré sa ešte dajú využiť na ukladanie energie z obnoviteľných zdrojov. Toto je obzvlášť užitočné pre miestne organizácie, napríklad ako núdzové generátory alebo pre obdobia s extra vysokou nárazovou energetickou náročnosťou. 

Mini cooper se – mini electric teaser Mini cooper se – mini electric teaser

PRESKÚMAJTE KAŽDÝ ELEKTRIZUJÚCI DETAIL.

TO NAJLEPŠIE ZO SVETA OBOCH ENERGIÍ – NA CESTE AJ V TERÉNE.

mini emobilita – plug-in hybrid teaser mini emobilita – plug-in hybrid teaser