nevyžaduje sa, keďže slúži iba ako pozadie/prvok na upútanie pozornosti

HRDINOVIA BOJA ZA BEZPEČNOSŤ.

Naše testovacie figuríny si toho vytrpia skutočne veľa, aby nám pre vodičov vozidiel MINI pomohli zaručiť vôbec najbezpečnejšiu zábavu na cestách. Nekompromisné skúšobné procesy nám umožňujú garantovať skvelú ochranu pasažierov aj chodcov za pomoci najdômyselnejších bezpečnostných prvkov, aké dnes existujú. Ich funkčnosť zaručuje vyladená spolupráca aktívnych a pasívnych systémov.

Asistenčné systémy MINI – Head-Up displej

Asistenčné systémy.

Prečo by bezpečná jazda mala byť nudná? My v MINI sme presvedčení, že na ceste za novým dobrodružstvom si užijete viac zábavy, ak ste si istí svojím bezpečím. Voliteľný systém Driving Assistant ponúka funkcie, ako sú systémy výstrahy pred zrážkou alebo chodcami. Kamera umiestnená v čelnom skle dokáže rozpoznať kritické situácie, v prípade ktorých aktivuje dvojfázovú výstrahu a predpripraví brzdový systém v záujme skrátenia jeho reakčného času. Zároveň obsahuje aj ďalšie šikovné prvky v podobe rozpoznávania svetelnej signalizácie, asistenta diaľkových svetiel či aktívneho tempomatu. Na palube MINI samozrejme nájdete aj ďalšie voliteľné bezpečnostné funkcie, ktoré sa vzájomne dopĺňajú, aby poskytli nielen spoľahlivú ochranu, ale aj ten preslávený pocit z riadenia vozidiel MINI, podobný šoférovaniu motokáry. Head Up displej a zadná kamera vynaložia množstvo úsilia za vás, aby ste sa sami mohli naplno venovať tej zábavnejšej časti šoférovania.

nevyžaduje sa, keďže slúži iba ako pozadie/prvok na upútanie pozornosti

NÚDZOVÉ VOLANIE.

Ak sa prihodí niečo neblahé, pomoc od MINI je vždy nablízku. Za pomoci voliteľného systému Emergency Call vaše MINI automaticky do telefonického centra BMW Group vyšle núdzové volanie s informáciami o vašej polohe, smere jazdy a počte aktivovaných airbagov. Pomoc tak rýchlo dorazí.

Tuhý podvozok.

Konštrukcia karosérie vozidiel MINI je naozaj pevná, no zároveň deformovateľná, čo je kľúčovým predpokladom pre pohltenie nárazu. Neustále vás tak chráni pred prípadnými nárazmi spredu, zboku aj zozadu, ako aj v prípade prevrátenia. Vďaka využitiu mimoriadne odolnej ocele s optimalizovaným pomerom hmotnosti a tuhosti si vozidlá MINI pri jazde zachovávajú športové vlastnosti. Znížená torzia karosérie navyše ešte uľahčuje ovládanie pri prudkých manévroch.

cnt Background Image
Tuhý podvozok MINI
Zdokonalené brzdenie

Zdokonalené brzdenie.

Zdokonalená technológia brzdenia vám do rúk vkladá absolútnu kontrolu nad vaším MINI.

ZAMEDZENIE BLOKOVANIA PRI BRZDENÍ.

Antiblokovací brzdový systém najnovšej generácie so štyrmi snímačmi vám umožní ešte rýchlejšie zastaviť na klzkých cestách.

 

ELEKTRONICKÉ ROZDEĽOVANIE BRZDNEJ SILY (EBD).

Automaticky rozdeľuje brzdnú silu medzi jednotlivé kolesá podľa príslušných jazdných podmienok, ako aj aktuálneho rozloženia hmotnosti vášho MINI.

 

KONTROLA BRZDENIA V ZÁKRUTÁCH (CBC).

Vošli ste do zákruty rýchlejšie, než by ste chceli? Systém CBC zvyšuje stabilitu pri zatáčaní vo vysokej rýchlosti.

 

ASISTENCIA BŔZD.

Pomôže vám rýchlejšie zabrzdiť v núdzových situáciách vďaka urýchleniu procesu brzdenia a skráteniu brzdnej dráhy.

OBRÁZOK V POPREDÍ

psig Top Image

Tri úrovne kontroly.

Vyvinuli sme tri rôzne režimy riadenia, ktoré zaručia vašu nepretržitú bezpečnosť a zároveň ponúknu mieru kontroly presne podľa vašich požiadaviek.

Bezpečnosť je základ.

Od svetlometov a airbagov riadených inteligentnými technológiami až po pneumatiky schopné jazdiť s defektom – vaše MINI je pripravené vás vždy spoľahlivo chrániť. Vydajte sa na prehliadku ďalších bezpečnostných prvkov.

3-dverové MINI Hatch spredu diagonálne
Chcete sa dozvedieť ešte viac?

Získajte ešte viac informácií o bezpečnosti vozidiel MINI vrátane špeciálne vyhotovených prvkov pre jednotlivé modely.