MINI - Ralley Dakar 2019

MINI oznamuje účasť tímu X-raid MINI JCW Team na Rallye Dakar 2019.

07.10.2018

 

Tím X-raid, partner MINI Motorsport, oznámil akvizíciu troch rely legiend, ktoré doplnia rozrastajúcu sa rodinu MINI a zúčastnia sa budúceho ročníka Rallye Dakar. Cyril Despres (Francúzsko), Stéphane Peterhansel (Francúzsko) a Carlos Sainz (Španielsko) dohromady vyhrali 20 ročníkov Dakarskej rallye a teraz chcú toto číslo navýšiť za volantmi bugín MINI John Cooper Works a pod vlajkou tímu X-raid MINI JCW Team.

 

Bugina MINI John Cooper Works, ktorú vyvinul a postavil tím X-raid, na rallye Dakar prvýkrát štartovala v roku 2018. Cyril Despres, Stéphane Peterhansel a Carlos Sainz na dakarské víťazstvo zaútočia s najnovšou evolúciou pretekárskych strojov MINI Motorsport.

 

Cyril Despres predtým ako v roku 2015 presedlal na automobily, vyhral Dakarskú rallye päťkrát na motocykli (2005, 2007, 2010, 2012, 2013). Za necelé tri roky už medzi štvorkolesovými vozidlami dosiahol významný úspech, keď dvakrát vyhral náročnú Silk Way Rally (2016, 2017). Ako prvý z troch jazdcov tímu X-raid MINI JCW vyskúša pretekárske tempo s buginou MINI John Cooper Works Cyril Despres a Carlos Sainz, keď s nimi pocestujú na 10.kolo tohtoročného svetového šampionátu FIA Cross Country Rally v Maroku (3.-9.októbra 2018 ).

 

Stéphane Peterhansel sa prezýva "pán Dakar" z 13 veľmi dobrých dôvodov - číslo 13 značí počet víťazstiev, ktorých tento Francúz na Dakarskej rallye dosiahol. Peterhansel, rovnako ako mnoho dakarských velikánov, začal svoju Dakarskú kariéru na dvoch kolesách, na ktorých pred prestupom do kategórie automobilov získal šesť titulov. Peterhansel vie ako chutí víťazstvo s automobilom MINI. V roku 2012 vyhral Dakar s MINI All4 Racing. V rovnakom legendárnom vozidle svojej dakarské víťazstvo rok nato obhájil.

 

Carlos Sainz je úradujúcim dakarským šampiónom. Ročník 2018 bol druhým, ktorý "El Matador" vyhral, ​​a podľa všetkého boli oslavy rovnako emotívne ako pri jeho prvom úspechu v roku 2010. Obhajoba dakarského triumfu začne jeho prvými súťažnými pretekmi s buginou MINI John Cooper Works v Maroku, kde bude spoločne s Despresom pred Dakarom 2019 získavať cenné vývojová dáta.

 

Ďalšie informácie o Dakare 2019 nájdete na domovskej stránke organizátorov https://www.dakar.com/en/.