dam Image

ŠPECIÁLNE MINI PRE ŠPECIÁLNU PRÍLEŽITOSŤ.

10.05.2018

 

MINI oslávi svadbu princa Harryho a Megan Marklovej jedinečným trojdverovým MINI. Vznikne na pripomenutie tejto výnimočnej príležitosti a následne poslúži na charitatívne účely podľa uváženia mladého páru. Vozidlo si po svadobnom dni, ktorý sa bude konať 19. mája, preberie organizácia The Children’s HIV Association (CHIVA) a predá ho prostredníctvom aukcie.

 

„Ako ikonická britská značka s takmer 60-ročnou históriou v Spojenom kráľovstve je pre nás poctou, že pri príležitosti kráľovskej svadby môžeme pripraviť takýto špeciálny dar, ktorý bude mať aj charitatívny rozmer,” vysvetľuje Oliver Heimler, šéf oddelenia MINI Design. „Tím oddelenia MINI Design vytvoril pre túto príležitosť jedinečné trojdverové MINI. Grafika jeho strechy spolu s detailami interiéru a exteriéru vytvorenými technológiou 3D tlače, vrátane špeciálneho vyšívania, vytvárajú z vozidla nenapodobiteľný unikát.

 

Exteriér.

 

Vozidlo vyrobené ako jednokusový solitér dostalo biely lak Crystal White. Strieborno-modré pásy dodávajú vozidlu nenapodobiteľný vzhľad a čierny pás po obvode celého vozidla dostal matno striebornú farbu s modrým nádychom. Typické chrómované dizajnové prvky značky MINI ako šesťuholníková mriežka chladiča, kľučky dverí či orámovanie predných a zadných svetlometov dostali modro-čiernu farbu, ktorá dodáva detailom moderný a svieži vzhľad. Príťažlivosť exteriéru vozidla zvyšujú aj zadné svetlá s grafikou britskej vlajky Union Jack a tmavomodré matné metalické lemovanie blatníkov.

 

Ručne vytvorená grafika strechy a 3D tlač.

 

Špeciálny príťažlivý prvok exteriéru tvorí viacfarebné spracovanie strechy. Viacvrstvová grafika strechy bola dôsledne nanesená ručne a spája prvky národných vlajok princa Harryho a Meghan Marklovej - britskej Union Jack a americkej Stars & Stripes. Špeciálne ozdobné lišty pri bočných smerovkách boli vytlačené na 3D tlačiarni. Po otvorení dverí sa na zem pred dverami vodiča a spolujazdca premietne uvítací nápis Just Married.

 

Interiér.

 

Dominantným prvkom interiéru je čalúnenie sivou kožou Satellite Grey, ktorá vytvára ideálny podklad pre zvýraznenie na mieru vytvorených špeciálnych prvkov MINI. Modro-čierny nádych na povrchu chrómovaných prvkov v exteriéri sa dostal aj na niektoré miesta v interiéri. Ďalšie špeciálny prvky interiéru inšpirované grafikou strechy sa nachádzajú na obložení dverí, za volantom a na opierkach hlavy. Na nich sa nachádzajú aj výšivkou a perforovaním abstraktne znázornené vlajky Union Jack a Stars & Stripes.