JAZDNÝ ZÁŽITOK

SILNÉ SRDCE MESTA.

Pripravte sa na akciu. Sústreďte sa. Keď naskočí zelená, motokára štartuje! Nové čisto elektrické MINI Cooper prekoná všetky očakávania.
Čisto elektrické MINI - jazdný zážitok - jazdná dynamika

JAZDNÁ DYNAMIKA. TYPICKÝ COOPER.

Pre dosiahnutie maximálneho pocitu motokáry sme aplikovali pri vývoji nového čisto elektrického MINI Cooper dôležité kritériá konštrukcie. Zvýšili sme jazdnú dynamiku, napríklad pomocou zníženého ťažiska vďaka uloženiu batérie.
Dosiahli sme vzrušujúci MINI handling optimalizáciou rozloženia hmotnosti a strmým prevodom riadenia v kombinácii s malým volantom.
Zlepšili sme priečne zrýchlenia a priľnavosť optimalizáciou šírky pneumatík. Najnovší hardvér a softvér nám k tomu pridali možnosť dosiahnuť ešte hravejší handling a viac adrenalínu hlavne v režime Go-Kart.

PARAMETRE VÝKONNOSTI.

MINI Cooper E

MINI Cooper SE

Výkon

135 kW
290 Nm
160 kW
330 Nm

0-100 km/h

7,2 s 6,7 s

Max. rýchlosť

170 km/h 180 km/h

Dojazd

(WLTP)

305 km*
490 km*
400 km*
490 km*

*predbežné údaje

 

EXCELENTNÁ AERODYNAMIKA.

Čisto elektrické MINI Cooper bolo od začiatku navrhnuté tak, aby čo najefektívnejšie čelilo aerodynamickým silám. Už dokonalo uzavretou podlahou pod vozidlom a hladkým minimalistickým exteriérom sme mu podstatne znížili odpor vzduchu. Aerodynamicky optimalizované sú aj všetky MINI kolesá. So svojím celkovo nízkym aerodynamickým odporom je extrémne efektívne, takže vám poskytne ešte dlhší dojazd bez nutnosti nabíjať.
Čisto elektrické MINI - jazdný zážitok - aerodynamika
Čisto elektrické MINI - jazdný zážitok - jazdná asistencia

KRYJEME VÁM CHRBÁT – AJ ČELO.

Jazdu v meste sme zbavili stresu. Hustá premávka je teraz hračkou – stačí, ak nastavíte Aktívny systém udržiavania rýchlosti, ako súčasť výbavy Driving Assistant Plus, a vaše MINI bude automaticky sledovať vozidlo pred vami s bezpečným odstupom. Parkovací asistent, ktorý je štandardnou výbavou, k tomu pridá identifikáciu potenciálnych parkovacích miest a následne plynulý vjazd do toho, ktoré si vyberiete na povel tlačidla.

VYŠŠIA BEZPEČNOSŤ. VYŠŠÍ KOMFORT. VYŠŠÍ ŠTANDARD.

Maximálna zábava si vyžaduje maximálnu bezpečnosť. Čisto elektrické MINI Cooper je vybavené inovatívnymi prvkami, ktoré pre vás aj ostatných účastníkov premávky vytvárajú bezpečnejšie jazdné prostredie. Aktívny systém udržiavania rýchlosti reguluje odstup od vozidla pred vami a neustále skenuje cestu, aby identifikoval potenciálne nebezpečné situácie. Varovný systém zmeny jazdného pruhu vás upozorní na neželané vybočenie. Ak vaše MINI odhalí hrozbu zadnej kolízie, zapne varovné smerovky dvojnásobnou frekvenciou. Dynamický systém udržiavania rýchlosti stráži stabilné tempo jazdy vášho MINI za vás.

Čisto elektrické MINI - jazdný zážitok - aerodynamika

MINI REŽIMY NA CESTY.

K dispozícii máte tri MINI režimy, ktoré prispôsobia rozličné charakteristiky vášho čisto elektrického MINI Cooper aktuálnej premávke a vašim požiadavkám. Každý z nich má aj svoj špecifický vzhľad.

Čisto elektrické MINI - jazdný zážitok - režim Green Čisto elektrické MINI - jazdný zážitok - režim Green

Režim Green.

Udržateľný, zjednodušený a úplne tichý: Toto je režim pre extra efektívnu jazdu, pri ktorej vaša batéria drží a drží a drží....
Čisto elektrické MINI - jazdný zážitok - režim Core Čisto elektrické MINI - jazdný zážitok - režim Core

Režim Core.

Klasický a komfortný MINI jazdný zážitok so sofistikovanou modernou atmosférou.
Čisto elektrické MINI - jazdný zážitok - režim Go-Kart Čisto elektrické MINI - jazdný zážitok - režim Go-Kart

Režim Go-Kart.

Tento režim, inšpirovaný legendou John Cooper Works, prináša vzrušujúcu jazdu s adrenalínovou estetikou motoršportu.