EXTERIÉR

100 % KONCENTROVANÝ COOPER.

Jednoduché, ale sofistikované. Nové čisto elektrické MINI Cooper sme vydestilovali do jeho najčistejšej formy.
Čisto elektrické MINI - exteriér - silueta

MAXIMÁLNY MINIMALISTA.

Nové čisto elektrické MINI Cooper je maximálne charizmatická jednoduchosť. Stelesnením dizajnovej filozofie „menej je viac“ sme odstránili nadbytočné prvky a redukovali, redukovali, redukovali... Svojimi čistými a plynulými líniami, uhladenými povrchmi a vyváženými proporciami bol exteriér dômyselne vytvarovaný do nápadnej sebaistej formy.

STÁLE VYNIKÁ.

Nové čisto elektrické MINI Cooper definuje svoj lákavý zjav ikonickým predným dizajnom a krátkymi prevismi. Ďalším zvýraznením dojmu je špecifická osemuholníková predná mriežka a elegantný kruhový dizajn MINI LED predných svetlometov – v oboch prípadoch na dokonalú podporu moderného futuristického výzoru.

Čisto elektrické MINI - exteriér - predné svetlomety
Čisto elektrické MINI - exteriér - LED predné svetlomety

ČO TO BUDE DNES VEČER?

Navyše k výkonnej a efektívnej LED technológii, ktorá je štandardnou výbavou, sú k dispozícii aj doplnkové LED predné svetlomety s rozšírenou funkčnosťou. Prostredníctvom inteligentnej aktivácie tlmených svetiel a zákrutových svetiel lepšie osvetlia vozovku aj po stranách, v meste, na vidieku aj na diaľnici.

A v závislosti od toho, na čo máte dnes chuť, si môžete vybrať pre vaše čisto elektrické MINI jednu z troch voliteľných svetelných signatúr.

NEZA-MINI-TEĽNÉ.

Je to MINI, z každého uhla pohľadu. Avšak s novou aurou novej éry. Jeho agilná kompaktná silueta je zvýraznená dlhým rázvorom a veľkým priemerom kolies. Jednoliate povrchy majú väčšie plochy lakované vo farbe karosérie, čo v kombinácii s typickými čiernymi prahmi prináša ešte modernejší vzhľad. Nápadné rozčlenenie karosérie na tri sektory: dolná časť, presklená kabína a kontrastná strecha, ešte viac podporuje vizuálny efekt.

ZAOKRÚHLENÝ VÝKON.

Naša paleta 16- až 18-palcových diskov kolies z ľahkej zliatiny, z ktorých vyžaruje sebaistá odolnosť a individualita, je najintenzívnejšou reprezentáciou MINI. Svojou odľahčenou konštrukciou a využitím recyklovaného hliníka navyše prispievajú k redukovaniu našej uhlíkovej stopy v rozličných ohľadoch – vo výrobe aj počas jazdy.
Čisto elektrické MINI - exteriér - disky kolies z ľahkej zliatiny

„VŠETKY INOVÁCIE MAJÚ SPOLOČNÝ CIEĽ: OČISTIŤ MINI. MENEJ ZLOŽITOSTI, VIAC INDIVIDUÁLNOSTI.

Oliver Heilmer, riaditeľ dizajnu MINI

POZADIE HODNÉ POHĽADU.

Novým trojuholníkovým dizajnom prinášajú tieto zadné svetlá dômyselnú precíznosť a extra dávku individuality. A tak isto ako vpredu, aj tu si môžete prispôsobiť uvítací a rozlúčkový scenár svojej nálade.
Čisto elektrické MINI - exteriér - zadné svetlá
Čisto elektrické MINI - exteriér - uvítacie osvetlenie

STE VŽDY VÍTANÍ.

Nasadnutie do vášho čisto elektrického MINI Cooper je vždy výnimočným okamihom. Keď prichádzate k svojmu MINI alebo sa od neho vzďaľujete, uvítací & rozlúčkový scenár sa prispôsobí vašej nálade. Ten môže doplnkovo zahŕňať aj predné a zadné svetlá s troma rozličnými svetelnými signatúrami, ako aj doplnkovú projekciu loga zo zrkadla na strane vodiča aj spolujazdca.