JAZDNÝ ZÁŽITOK

DOBRODRUŽSTVÁ ČAKAJÚ.

Úplne prvé čisto elektrické MINI Countryman – odvážny spoločník na ekologicky zodpovedné prieskumy. 

Čisto elektrické MINI Countryman - jazdný zážitok

PRICHÁDZA ELEKTRICKÉ VZRUŠENIE.

Pre dosiahnutie maximálneho pocitu motokáry sme aplikovali pri vývoji nového čisto elektrického MINI Countryman dôležité kritériá konštrukcie. Zvýšili sme jazdnú dynamiku, napríklad pomocou zníženého ťažiska vďaka uloženiu batérie. Dosiahli sme vzrušujúci MINI handling optimalizáciou rozloženia hmotnosti a strmým prevodom riadenia v kombinácii s malým volantom. Zlepšili sme priečne zrýchlenia a priľnavosť optimalizáciou šírky pneumatík. Najnovší hardvér a softvér nám k tomu pridali možnosť dosiahnuť ešte hravejší handling a viac adrenalínu hlavne v režime Go-Kart.

PARAMETRE VÝKONNOSTI.

MINI Countryman E MINI Countryman SE ALL4

Výkon

150 kW
250 Nm
230 kW
294 Nm*

0-100 km/h

8,6 s 5,6 s
Max. rýchlosť
170 km/h 180 km/h

Dojazd

(WLTP)

462 km 433 km

* vrátane krátkodobého navýšenia výkonu

AGILITA A AERODYNAMIKA.

Spájanie formy a funkcie, s kompaktnejším dizajnom a aerodynamicky optimalizovanými kontúrami, dodá čisto elektrickému MINI Countryman ideálnu rovnováhu medzi výkonom a efektivitou. Jeho pokročilá technológia je tiež dokladom nášho dôsledného zamerania na hospodárnosť a udržateľnosť.
Čisto elektrické MINI Countryman - jazdný zážitok - agilita
Čisto elektrické MINI Countryman - jazdný zážitok - all4

POHON VŠETKÝCH KOLIES ALL4.

Systém pohonu všetkých kolies ALL4 distribuuje hnaciu silu dynamicky medzi prednú a zadnú nápravu čím vám poskytne záber aj do terénu a priľnavosť na každom povrchu. A ak odhalí stratu trakcie na mokrom alebo namrznutom povrchu, pohon dynamicky presmeruje podľa potreby. To vám umožní využiť robustnú dobrodružnú náturu vášho čisto elektrického MINI Countryman. Takže zostanete vo svojom živle, so všetkým pod kontrolou, nezávisle od počasia. 

JAZDNÁ ASISTENCIA.

Doplnkový Driving Assistant je ako mať pár očí navyše. Upozorní vás na vozidlá v mŕtvom uhle a ak je to potrebné, aktívne podporí návrat vášho MINI späť do jeho jazdného pruhu. Okrem toho tiež pomáha odhaľovať vozidlá za vami prichádzajúce zboku, keď so svojím MINI cúvate. Driving Assistant Plus obsahuje aj kamerové a radarové asistenčné systémy vodiča. Na ceste do vášho cieľa zvýši bezpečnosť aj komfort automatickým udržiavaním želanej rýchlosti, jazdného pruhu a odstupu od predchádzajúceho vozidla. 

Driving Assistant Professional zníži mieru vašej záťaže. Pomôže vám vo všetkých situáciách v premávke, nevezme vám však ovládanie z rúk.

Čisto elektrické MINI Countryman - jazdný zážitok - asistencia vodiča

MINI REŽIMY NA CESTY.

K dispozícii máte štandardne tri jazdné režimy, ktoré prispôsobia rozličné charakteristiky vášho čisto elektrického MINI Countryman aktuálnej premávke a vašim požiadavkám. Každý z nich má aj svoj špecifický vzhľad.
Čisto elektrické MINI Countryman - jazdný zážitok - režim Green Čisto elektrické MINI Countryman - jazdný zážitok - režim Green

Režim Green.

Udržateľný, zjednodušený a úplne tichý: Toto je režim pre extra efektívnu jazdu, pri ktorej vaša batéria drží a drží a drží.... 

Čisto elektrické MINI Countryman - jazdný zážitok - režim Core Čisto elektrické MINI Countryman - jazdný zážitok - režim Core

Režim Core.

Klasický a komfortný MINI jazdný zážitok so sofistikovanou modernou atmosférou.

Čisto elektrické MINI Countryman - jazdný zážitok - režim Go-Kart Čisto elektrické MINI Countryman - jazdný zážitok - režim Go-Kart

Režim Go-Kart.

Tento režim, inšpirovaný legendou John Cooper Works, prináša vzrušujúcu jazdu. S adrenalínovou estetikou motoršportu a priamejšími reakciami na volant aj na pedál akcelerátora.