JAZDNÝ ZÁŽITOK

DOBRODRUŽSTVÁ ČAKAJÚ.

Vzrušujúca technológia MINI TwinPower Turbo vám poskytuje silu, efektivitu a špecifický pocit za volantom nového MINI Countryman.

MINI Countryman - jazdný zážitok

SILA A VÝKON NA CESTY AJ DO TERÉNU.

Z betónovej džungle do národného parku: Nové MINI Countryman má silu, spontánnosť a priame riadenie na veľké cesty. Každá zákruta je adrenalínový zážitok, od horských serpentín až po mestské kruhové objazdy. A ak si zvolíte pohon všetkých kolies ALL4, môžete sa vypraviť za tými najkrajšími scenériami.

PARAMETRE VÝKONNOSTI.

MINI Countryman C MINI Countryman JCW ALL4

Výkon

125 kW*
280 Nm
221 kW*
400 Nm

0-100 km/h

8,3 s 5,4 s

Max. rýchlosť

212 km/h 250 km/h

Počet valcov motora

3 4

*Pozostáva z výkonu spaľovacieho motora 115 kW.

MOTORY MINI TWIN POWER TURBO.

MINI Countryman vám ponúka silu a efektivitu technológie motorov MINI TwinPower Turbo. Všetkých ostatných zanechajú stáť v nemom úžase, kým zmiznete za najbližšou zákrutou. Tak naštartujte motor, ktorý najviac vyhovuje vášmu životnému štýlu, jazdnému štýlu a cestovateľskému štýlu.

MINI Countryman - jazdný zážitok - zadný pohľad
MINI Countryman - jazdný zážitok - predný pohľad

POHON VŠETKÝCH KOLIES ALL4.

Systém pohonu všetkých kolies ALL4 distribuuje hnaciu silu dynamicky medzi prednú a zadnú nápravu, čím vám poskytne záber aj do terénu a priľnavosť na každom povrchu. Zároveň odhalí stratu trakcie na mokrom alebo namrznutom povrchu a pohon dynamicky presmeruje podľa potreby. To vám umožní využiť robustnú dobrodružnú náturu vášho MINI Countryman. Takže zostanete vo svojom živle, so všetkým pod kontrolou, nezávisle od počasia.

JAZDNÁ ASISTENCIA.

Doplnkový Driving Assistant je ako mať pár očí navyše. Upozorní vás na vozidlá v mŕtvom uhle a ak je to potrebné, aktívne podporí návrat vášho MINI späť do jeho jazdného pruhu. Okrem toho tiež pomáha odhaľovať vozidlá za vami prichádzajúce zboku, keď so svojím MINI cúvate. Driving Assistant Plus obsahuje aj kamerové a radarové asistenčné systémy vodiča. Na ceste do vášho cieľa zvýši bezpečnosť aj komfort automatickým udržiavaním želanej rýchlosti, jazdného pruhu a odstupu od predchádzajúceho vozidla. 

Driving Assistant Professional zníži mieru vašej záťaže. Pomôže vám vo všetkých situáciách v premávke, nevezme vám však ovládanie z rúk.

MINI Countryman - jazdný zážitok - bočný pohľad

REŽIMY MINI EXPERIENCE NA CESTY.

K dispozícii máte štandardne tri jazdné režimy MINI Experience, ktoré prispôsobia rozličné charakteristiky vášho MINI Countryman aktuálnej premávke a vašim požiadavkám. Každý z nich má aj svoj špecifický vzhľad.

MINI Countryman - jazdný zážitok - režim Green MINI Countryman - jazdný zážitok - režim Green

Režim Green.

Udržateľný a zjednodušený: Toto je režim pre extra efektívnu jazdu, pri ktorom ubúda palivo z nádrže najpomalšie.
MINI Countryman - jazdný zážitok - režim Core MINI Countryman - jazdný zážitok - režim Core

Režim Core.

Klasický a komfortný MINI jazdný zážitok so sofistikovanou modernou atmosférou.

MINI Countryman - jazdný zážitok - režim Go-Kart MINI Countryman - jazdný zážitok - režim Go-Kart

Režim Go-Kart.

Tento režim, inšpirovaný legendou John Cooper Works, prináša vzrušujúcu jazdu s adrenalínovou estetikou motoršportu.