To najlepšie zo štýlu.

Preneste príchuť pretekov na cesty atraktívnymi diskami kolies z ľahkej zliatiny, športovými sedadlami a ušľachtilými materiálmi.

OBSIAHNUTÉ VYCHYTÁVKY.

Tu sú niektoré zo skvelých prvkov, na ktoré sa môžete tešiť s vaším výberom.

Časté otázky.

Je klasifikované ako "MINI SUV" alebo ako subkompaktný crossover – najmenšia trieda SUV so samonosnou karosériou je vytvorená aj pre použitie v teréne, s pohonom všetkých kolies ALL4. Dalo by sa povedať, že MINI Countryman je veľké malé SUV. Vďaka kreatívnemu spracovaniu priestoru, typickému pre MINI, optimálne využíva každý centimeter. Vysoká strecha poskytne dosť miesta aj najvyšším vodičom, je tu dosť priestoru aj pre nohy a tesno nebude nikomu z posádky ani na šírku. Jedným z najväčších malých SUV je aj vzadu, kde sa pohodlne usadia dvaja vysokí dospelí, za podobne urastenou dvojicou na predných sedadlách. Zadné sedadlo má nastavovateľné pre extra miesto pre nohy alebo batožinový priestor s objemom až do 1390 litrov. Je to praktické rodinné auto s prémiovým dizajnom, zároveň však dosť všestranné, odolné a robustné aj pre zábavu v teréne.

ALL4 je pohon všetkých štyroch kolies. Systém pohonu všetkých kolies ALL4 v MINI je elektrohydraulický a využíva elektronicky riadené hydraulické čerpadlo, umiestnené pri zadnej náprave, pre distribúciu pohonu medzi prednú a zadnú nápravu. Efektívne rozdeľuje pohon medzi predné a zadné kolesá z východiskového pomeru 50:50, dokáže však v prípade potreby presmerovať až 100 % pohonu dopredu alebo dozadu. To vám dá do rúk plnú kontrolu, na všetky cesty, v každom ročnom období.

Svetlá výška je minimálna vzdialenosť mezdi najnižšou časťou karosérie (šasi) a povrchom cesty. Je to v podstate najbližšia časť MINI k ceste. Svetlá výška MINI Countryman pri pohotovostnej hmotnosti je 165 mm, čo je optimum, ak máte v pláne veľa jazdiť po hrboľatých cestách a iných nerovných povrchoch.

Vzhľad vášho MINI Countryman vylepší a športovosť alebo eleganciu mu dodá naša paleta kolies rozmeru 17–20“ (v rámci príslušenstva až do 21"), spolu so zvýraznením jeho jazdného talentu. Stačí si zvoliť motorickú verziu a následne si vybrať z príslušnej ponuky letných a zimných kolies. Vo všeobecnosti najvšestrannejšími budú kolesá rozmeru 16". Rozmer kolies je však subjektívny a skutočne závisí od vášho vkusu a vašich priorít. Podrobnejšie konzultácie vám poskytne váš preferovaný predajca MINI – a možno si nejaké rozmery dokážete porovnať aj pri skúšobnej jazde.

Áno, jeho prepravnú kapacitu môžete rozšíriť o nosič bicyklov. MINI zadný nosič napríklad dokáže odviezť hneď niekoľko bicyklov. Je ľahký, pevný, nasadíte ho jednoduchým zakliknutím a vďaka funkcii odklopenia vám umožní rýchly prístup do batožinového priestoru.