RECYKLÁCIA. DRUHÝ ŽIVOT PRE VAŠE MINI.

dam Image
dam Image

RECYKLÁCIA

Vaše MINI dnes žije v lepšom svete – keď počujete tieto slová, viete, že to bolo jeho želanie! MINI sa drží trvalo udržateľného dizajnu už od svojho začiatku. S recyklovateľnými materiálmi a ľahko rozoberateľnou karosériou je vaše MINI dokonale recyklovateľné. Všetky znečisťujúce látky sa oddelia od vozidla a základné materiály sa po recyklácii vytriedia.

dam Image

KAROSÉRIA

Po rozobraní sa všetky diely MINI vytriedia a nasekajú, aby mohli slúžiť na ďalšie účely – od získavania energie až po roztavenie. Je celkom možné, že tieto nástroje budú v budúcnosti použité na výrobu nového MINI.

dam Image

SKLO

S recykláciou skla z vozidiel MINI je všetko čisté a jednoduché. Čelné a zadné sklo i bočné okná vášho MINI pôjdu do recyklačného závodu, ktorý sa špecializuje na všetky druhy skla. Recyklované sklo je jedným z hlavných komponentov pri výrobe nového skla – takže nie je možné vylúčiť, že nebude použité v budúcich vozidlách MINI.

dam Image

KATALYZÁTOR

Recyklácia v spoločnosti MINI – rozhodne ponúka ušľachtilý kov: platina, ktorá sa nachádza v katalyzátoroch MINI, sa používa pri výrobe nových katalyzátorov.

dam Image

BATÉRIA

Batéria, ktorá vydrží naveky? Nuž, takmer: spoločnosť MINI recykluje olovo, ktoré sa používa v batériách. Vďaka tomu sa môže použiť v nových batériách.

dam Image

DISKY Z ĽAHKEJ ZLIATINY

Svojho krútenia sa nevzdajú. Aj disky MINI z ľahkej zliatiny sa roztavia. Z roztaveného hliníka sa vyrábajú nové disky.

dam Image

MOTOROVÝ OLEJ

Tekuté látky, ktoré sa nám nikdy neminú. Po riadnom odčerpaní oleja z vášho MINI sa olej upravuje a takisto môže byť znova použitý v motore vášho nového MINI.