UDRŽATEĽNOSŤ.

NIET CESTY SPÄŤ.

MINI už dosiahlo pozoruhodný pokrok v oblasti udržateľnej výroby, vieme však, že cesta do cieľa je ešte ďaleká.

Čisto elektrické MINI - udržateľnosť - jazdný zážitok

NAŠE ODHODLANIE.

My v MINI sme odhodlaní byť priekopníkmi rovnováhy, ktorá zahŕňa dynamiku a ikonický dizajn MINI, v kombinácii s ekologickými hodnotami. Toto odhodlanie pramení z našich činov. Teraz ponúkame kompletne vegánsky interiér vozidla bez kože, s využitím udržateľných a v istej miere aj recyklovaných materiálov. Náš 2D plochý úplet pre palubné dosky, panely dverí a veká, je vyrobený z viac než 90 % recyklovaných polyesterových vlákien. A naša nová generácia kolies sa teraz vyrába z až 70 % druhotného hliníka.

EKOLOGICKÉ MATERIÁLOVÉ ALTERNATÍVY.

Pre vozidlá MINI sú teraz k dispozícii vegánske interiéry, keďže už dokážeme ponúknuť náhradu za kožu. Inovatívne povrchy sedadiel, vytvorené z tkaných 100 % recyklovaných textílií, poskytujú tú istú prémiovú kvalitu a komfort sedenia ako koža, bez kompromisov v oblasti vzhľadu, pocitu na dotyk aj funkčnosti. Aj naše volanty spĺňajú všetky náročné kritériá po stránke výzoru, opotrebovania a odolnosti.

Čisto elektrické MINI - udržateľnosť - náhrady kože
Čisto elektrické MINI - udržateľnosť - recyklované textílie

RECYKLOVANÉ TKANINY A TEXTÍLIE.

Palubná doska a lakťové opierky vo dverách sú teraz vybavené kvalitným tkaným textilom, vyrobeným z recyklovaného polyesterového vlákna. Po inovatívnom procese, ktorý premení viac než na 90 % recyklované polyesterové vlákna na 2D plochú tkanú látku, použijeme tento materiál pre čalúnené časti palubnej dosky aj panelov dverí. Tento proces vyžaduje až o 98 % menej vody než bavlna a redukuje emisie CO2 približne o 80 % v porovnaní s konvenčným spracovaním polyesteru.

DRUHOTNÝ HLINÍK NA PRVÉ MIESTO.

Naším určujúcim princípom počas vývoja produktu je "recyklované predovšetkým". Až do 70 % hliníka v novej generácii vozidiel MINI pochádza z druhotnej suroviny, získanej z hliníkového šrotu. V kombinácii s využitím zelenej elektrickej energie to znamená úsporu až približne 90 % energie v porovnaní s produkciou prvotného hliníka. Výroba druhotného hliníka sa spája s úsporou až 95 % emisií skleníkových plynov.

Čisto elektrické MINI - udržateľnosť - druhotný hliník