mini connected – ikona konektivity mini connected – ikona konektivity
MINI CONNECTED.

VŠETKY PRVKY.

mini - oddeľovacia línia sivá mini - oddeľovacia línia sivá

ZÁBAVA A INFORMÁCIE.

mini connected - dab tuner mini connected - dab tuner

DAB TUNER.

DAB (Digital Audio Broadcasting) tuner vám umožní jednoducho prepínať medzi vašimi obľúbenými stanicami a vychutnávať si vynikajúci zvuk všade tam, kde je digitálne vysielanie k dispozícii. Súčasťou je aj DAB+ kompatibilita pre ešte viac možností a lepšiu kvalitu zvuku. Navyše môžete dostávať dodatočné informácie ako napríklad aktuálne počasie alebo titul skladby a meno interpreta.

mini connected - rádio visual boost mini connected - rádio visual boost

RÁDIO MINI VISUAL BOOST.

Rádio MINI Visual Boost je vybavené úžasným dotykovým displejom s jednoduchým ovládaním. Má dvojitý tuner, štyri širokopásmové reproduktory a dva centrálne hlbokotónové reproduktory. Súčasťou výbavy sú aj Bluetooth hands-free rozhranie a LED svetelný prstenec okolo centrálneho prístroja. Ovládanie je jednoduché aj cez MINI Controller na stredovej konzole..

PRÍPRAVA PRE APPLE CARPLAY®.

Príprava pre Apple CarPlay® je rýchlym a komfortným spôsobom bezdrôtového využitia vášho zariadenia iPhone a vašich obľúbených iOS aplikácií za volantom vášho MINI. Je to palubný multimediálny systém, ktorý prenesie to, čo chcete, na dotykový displej vo vozidle. Môžete tak používať navigáciu, telefonovať, prijímať aj odosielať správy a počúvať hudbu, pritom však si udržať plnú koncentráciu na cestu pred vami. K dispozícii máte aj možnosť využívať napríklad Spotify alebo ďalšie vybrané externé aplikácie. Hlavné funkcie môžete ovládať cez dotykovú obrazovku vášho MINI, ovládačom MINI Controller alebo hlasovými povelmi pre Siri. Na aktiváciu Siri na vašom iPhone stačí dlhé stlačenie tlačidla hlasového ovládania na volante.

Podrobné informácie o podporovaných aplikáciách nájdete na adrese http://www.apple.com/ios/carplay/ – a uvidíte, ako sa môže váš každodenný život stať lepším, jednoduchším a viac prepojeným.

mini connected - connected drive services počasie mini connected - connected drive services počasie

MINI Online.

MINI Online vám umožní robiť to čo chcete a spojiť sa so všetkým, čo je pre vás dôležité. Vychutnajte si arzenál inteligentných služieb a aplikácií vo vozidle, ktoré vám poskytnú informácie aj zábavu na cesty. A zároveň vám poskytne základ na využitie aplikácie MINI.

mini connected - online informácie o parkovaní mini connected - online informácie o parkovaní

MINI ONLINE.

MINI Online kombinuje viaceré služby a aplikácie do jedného praktického balíka, ktorý vám poskytne náskok pred všetkým, čo sa deje okolo vás. Neustále sa dopĺňa o nové aplikácie, ktorými sa snažíme poskytnúť používateľom extra funkčnosť a benefity.*

SPRÁVY.

Ste stále v obraze vďaka najnovším správam, ktoré neustále aktualizujú Thomson Reuters / CBC / AFP a ďalšie spravodajské zdroje*. Obsah, ktorý budete dostávať, sa vyberá podľa vami preferovaných kategórií, napríklad biznis, šport, svet a panoráma (obsah sa môže líšiť v závislosti od krajiny a jazyka). Aby ste nestratili sústredenie na cestu pred sebou a premávku počas jazdy, vybrané správy môžu byť prečítané nahlas, ak si to prajete. Zároveň si môžete ukladať individuálne RSS kanály.

POČASIE.

Poskytneme vám informácie o počasí, ktoré môžete očakávať v cieli vašej cesty. Ak si vo vašom vozidle nájdete MINI Online, ponúkne vám podrobnú dennú predpoveď, ako aj predpoveď na nasledujúcich 5 dní. Zahrnuté sú informácie pre ráno, poludnie, večer, noc, pravdepodobnosť zrážok, rýchlosť a smer vetra, vlhkosť vzduchu a pocitová teplota. V niektorých krajinách je k dispozícii aj index kvality vzduchu.

INFORMÁCIE O KRAJINE.

Preštudujte si jazdné obmedzenia a pravidlá konkrétnych krajín. Dozviete sa tu o rýchlostných limitoch, povinnej výbave či špecifických predpisoch.

INFORMÁCIE O PARKOVANÍ.

Nájdite si miesto na parkovanie vo vašej blízkosti alebo v konkrétnej lokalite. Ich obsahom sú aj otváracie hodiny a ceny (ak sú údaje k dispozícii).

ZRÁŽKOVÝ RADAR.

Je súčasťou aplikácie o počasí a zobrazuje mapu so zrážkami pre vybranú lokalitu. Napríklad vám ukáže, či sa blíži dážď do oblasti kde práve ste, alebo do cieľa vašej cesty.

ONLINE VYHĽADÁVANIE.

Hľadajte a nájdite akýkoľvek zaujímavý bod (POI) v priebehu pár sekúnd. Vyhľadávať môžete aj služby pre danú lokalitu. Výsledky sa zobrazia s adresou, telefónom a vzdialenosťou k danej lokalite. Tam, kde je to možné, sa zobrazia aj doplnkové informácie, ako napríklad hodnotenia a recenzie (ak sú k dispozícii), otváracie hodiny a obrázky.

WIKI LOCAL.

Hľadajte a čítajte články z portálu Wikipedia, vzťahujúce sa k miestam vo vašej blízkosti alebo ku konkrétnej lokalite. Vy sami sa rozhodnete, čo chcete vedieť. Aplikácie v MINI sú tu od toho, aby vám poskytli odpovede.

*Nie všetky aplikácie sú dostupné pre všetky krajiny. Podrobné informácie vám poskytne váš miestny predajca MINI.

mini connected - spotify mini connected - spotify

SPOTIFY.

MINI a Spotify vám poskytnú prístup ku všetkej hudbe, akú si len budete priať, cez audiosystém vášho MINI. Stačí pripojiť bezplatnú Spotify iPhone® aplikáciu k vášmu MINI Connected systému a vychutnať si 30 miliónov skladieb, spolu so Spotify rádiom. Môžete si vytvárať aj svoje vlastné playlisty, aby ste mali dokonalú hudbu pre každú cestu. Ovládajte svoju Spotify hudbu cez MINI Connected a vyhnete sa strate koncentrácie pri manipulácii s telefónom.

mini connected - dodatočné reproduktory mini connected - dodatočné reproduktory

DODATOČNÉ ŠIROKOPÁSMOVÉ REPRODUKTORY.

Ako rozšírenie už v základe pozoruhodného audiosystému, štandardne dodávaného vo vašom MINI, vám vyššie stupne MINI Connected výbavy* poskytnú aj dva ďalšie širokopásmové reproduktory. Tieto sú namontované v predných dverách a poskytujú kvalitný zvuk s cieľom maximálne zvýšiť komfort vašej jazdy, spolu s jednoduchou reguláciou hlasitosti a hlasovým ovládaním.

*Presné informácie o rozsahu a funkčnosti výbav, dostupných pre Slovensko, vám poskytne váš miestny predajca MINI.

mini - oddeľovacia línia sivá mini - oddeľovacia línia sivá

CESTOVANIE.

mini connected - remote services mini connected - remote services

REMOTE SERVICES.

Funkcia Remote Services umožní prístup do vášho MINI a aktiváciu niektorých jeho funkcií vaším telefónom, na diaľku, pomocou aplikácie MINI. Vďaka tomu dokážete svoje vozidlo nájsť a diaľkovo odomknúť či zamknúť jeho dvere. A môžete tiež na diaľku aktivovať klimatizáciu alebo vetranie, aby bolo v interiéri príjemnejšie prostredie už hneď keď nasadnete. Tieto a ďalšie funkcie môžete ovládať aplikáciou MINI.

mini connected - navigačný systém mini connected - navigačný systém

MINI NAVIGAČNÝ SYSTÉM.

MINI navigačný systém vás zavedie do cieľa cesty kombináciou hlasových inštrukcií, zobrazenia mapy a smerových šípok, vo vysokej kvalite, na dotykovom displeji s vysokým rozlíšením a jednoduchým ovládaním. Zobrazenie môžete zväčšovať alebo zmenšovať vzďaľovaním a približovaním dvoch prstov, pre dokonalý prehľad o trase. Doplnková funkcia Real-Time Traffic Information a zaujímavé body POI vylepšia rýchlosť aj kvalitu vašej cesty do cieľa. Systém sa ovláda cez MINI Controller, aktualizácie máp sú dostupné vzdušným prenosom alebo na USB. Celkovo sa takto vaše rádio MINI Visual Boost zmení na sprievodcovského experta.

mini connected - informácie o premávke mini connected - informácie o premávke

REAL-TIME TRAFFIC INFORMATION (RTTI).

Udržte si vždy náskok pred premávkou a vyhnite sa meškaniu vďaka Real-Time Traffic Information (RTTI) a navigačnému systému MINI Connected. Upozorní vás na nehody, hustú premávku aj práce na ceste pred vami. RTTI vám pomôže nájsť najrýchlejšie trasy a obísť miesta, kde by ste sa zdržali. Aktuálne vás informuje o situácii v premávke na všetkých hlavných cestách aj diaľniciach. Vypočíta odhad zdržania a odporučí vám obchádzku tak, aby ste stihli zareagovať včas.

Zvoľte položku "Navigácia" v hlavnom menu, potom vyberte položku "Mapa". Situácia v premávke sa zobrazuje farebne v položke "Zobrazenia mapy". Zelená znamená žiaden problém. Žltá signalizuje spomalenú premávku. Oranžová upozorňuje na zastavujúce sa kolóny vozidiel. Červená je varovaním pred stojacou premávkou. Žlté a červené farebné kódovanie sa v informáciách o premávke zobrazí hneď v momente, keď sú pre danú trasu k dispozícii nové údaje. Detaily o zdržaní a možné obchádzky sa zobrazia kliknutím na "Informácie o premávke".

mini connected - automatická mapová aktualizácia mini connected - automatická mapová aktualizácia

AUTOMATICKÁ MAPOVÁ AKTUALIZÁCIA NA DIAĽKU.

Pre optimálne využitie vášho MINI navigačného systému odporúčame pravidelnú aktualizáciu jeho máp. Cestné siete sa rýchlo menia, od uzávierok, cez veľké rekonštrukcie až po úplne nové komunikácie. Preto naše mapové dáta neustále obnovujeme, aby mali vodiči MINI k dispozícii efektívnu navigáciu. Navigačné aktualizácie máp vašej krajiny sa odosielajú do vášho MINI až 4-krát do roka a automaticky sa inštalujú na diaľku, vzdušným prenosom.

Nové aktualizácie sa v systéme zobrazia hneď ako sú k dispozícii. Stačí, ak ich potvrdíte. Kompletné informácie o aktualizáciách, platných pre slovenský trh, vám poskytne váš miestny predajca MINI.

mini - oddeľovacia línia sivá mini - oddeľovacia línia sivá

ASISTENCIA.

mini connected - mini emergency call mini connected - mini emergency call

MINI EMERGENCY CALL.

Všetky nové modely MINI v EÚ sú povinne vybavené funkciou "eCall" (Emergency Call) – automatizovaným systémom núdzového volania, ktorý upozorní záchranné zložky na vašu kolíziu. MINI Emergency Call automaticky vytočí celoeurópsky platné núdzové číslo 112 v prípade závažnej nehody a pošle záchranným zložkám pozíciu vozidla, spolu s ďalšími dátami, relevantnými pre ich zásah. Komunikácia s posádkou vozidla prebieha v jej domácom jazyku, bez ohľadu na to, kde sa volanie aktivuje. Je nutné dodať, že táto služba nie je "čiernou skrinkou" a nevykonáva priebežný záznam pozície vášho MINI. Je tu iba ako pridaná bezpečnostná funkcia a zaznamenáva iba minimálne dáta pri kolízii, ako napríklad VIN-kód vozidla, jeho presnú pozíciu (cez GPS) a ďalšie údaje, napr. typ kolízie. Funkcia "eCall" sa nedá využiť na sledovanie pohybu motoristu.

MINI - Teleservices - infodisplej MINI - Teleservices - infodisplej

MINI TELESERVICES.

Nutnosť pamätať si servisné termíny už patrí do minulosti. Vďaka MINI Teleservices vaše vozidlo MINI autmaticky vie, kedy je nutná pravidelná, ale aj neplánovaná údržba a poskytne vám aj vášmu preferovanému MINI servisnému partnerovi všetky relevantné informácie.

mini - oddeľovacia línia sivá mini - oddeľovacia línia sivá

KOMFORT.

mini connected - concierge service mini connected - concierge service

CONCIERGE SERVICE.

Je neskoro večer a hľadáte lekáreň, špeciálnu reštauráciu, bankomat alebo si potrebujete rezervovať hotel? Stačí aktivovať Concierge Service v menu navigácie a nadviaže sa bezplatný hovor s jedným z vašich "osobných asistentov", cez SIM kartu, nainštalovanú vo vozidle. Svoj vlastný telefón nemusíte použiť. Náš Concierge Service kolektív vám poskytne rýchle, na lokalitu viazané služby a pohľadá to, čo potrebujete, osobne, 24 hodín denne. Prípadné adresy a ďalšie informácie budú následne prenesené priamo do navigačného systému vášho MINI.

mini connected - hands-free telefonovanie mini connected - hands-free telefonovanie

HANDS-FREE TELEFONOVANIE.

Bluetooth systém vám umožní bezpečné hands-free telefonovanie. Váš mobilný telefón sa pripojí k vozidlu cez Bluetooth a vy môžete prijímať aj aktivovať telefonické hovory bez toho, aby ste museli skladať ruky z volantu. Stačí použiť tlačidlá na volante alebo hlasové ovládanie. Navyše, druhý mikrofón, zabudovaný na strane predného spolujazdca, zlepší kvalitu zvuku v interiéri celého MINI. Induktívne spojenie s vonkajšou anténou vášho vozidla umožňuje príjem signálu minimálne rovnako silného aký je mimo vozidla.

mini connected - predná lakťová opierka mini connected - predná lakťová opierka

PREDNÁ LAKŤOVÁ OPIERKA.

Predná lakťová opierka (s odkladacím priestorom) je praktická aj komfortná. Jej ergonomický dizajn uľahčuje prístup k ovládaču MINI Controller. Dá sa sklopiť a zaistiť v niekoľkých rozličných pozíciách. Navyše sa v nej môže nachádzať aj doplnkový bezdrôtový dokovací systém, ktorý spolu adaptérom, špecifickým pre konkrétny telefón, umožní dokonalé integrovanie Qi kompatibilných smartfónov do vášho vozidla, vrátane bezpečného ukotvenia a optimálne rýchleho nabíjania.

mini connected - bezdrôtové nabíjanie mini connected - bezdrôtové nabíjanie

BEZDRÔTOVÉ NABÍJANIE.

MINI bezdrôtová nabíjacia stanica, umiestnená v stredovej lakťovej opierke, vám umožní bezpečne uložiť a nabíjať každý Qi-kompatibilný smartfón počas jazdy, bez akýchkoľvek káblov v kokpite. Len čo uložíte telefón do nabíjacej stanice, jeho batéria sa automaticky začne dobíjať. Nabíjacia stanica zároveň zabezpečí telefónu najlepší možný príjem signálu, keďže ho induktívne pripojí k vonkajšej anténe vozidla. Podrobnosti o kompatibilite vám poskytne váš miestny predajca MINI. Zároveň prosím vezmite na vedomie, že túto nabíjaciu stanicu môže nainštalovať iba školený technik v špecializovanom servise. Vaše miestne MINI centrum vám ochotne pomôže s inštaláciou.

mini connected - rozhrania mini connected - rozhrania

USB ROZHRANIA.

USB prípojka na stredovej konzole je v podstate externý vstup (s nabíjačkou), ktorý vám umožní priamy prístup k obsahu hudobných prehrávačov, k súborom na USB kľúči a k smartfónu. Pripojenie zariadenia k USB rozhraniu je jednoduché - v závislosti od výbavy - a je možné s použitím vašich originálnych USB káblov alebo MINI káblového adaptéra, dostupného v ponuke príslušenstva.

Vyššie výbavy MINI Connected* ponúkajú na stredovej konzole dva USB porty vedľa seba: typ A s prúdom 1,5 A, resp. typ C s prúdom 3 A pre extra rýchle nabíjanie mobilných zariadení, čo vám umožní používať a nabíjať dva smartfóny (alebo iné zariadenia) súčasne.

*Presné informácie o funkčnom rozsahu a kombinácii výbav, dostupných pre Slovensko, vám poskytne váš miestny predajca MINI.

mini connected - ovládač mini connected - ovládač

MINI OVLÁDAČ.

MINI ovládač, umiestnený na stredovej konzole, vám umožní jednoduchý prístup ku všetkým funkciám MINI Connected vo vašom vozidle prostredníctvom otáčania, stláčania a nakláňania otočnej jednotky. Na dotykovom displeji sa zobrazí malý symbol ovládača, aby ste mali presný prehľad kde v MINI Connected sa nachádzate a čo práve robíte. K dispozícii sú aj tlačidlá priamej voľby pre médiá, telekomunikáciu, hlavné menu, rádio a mapové menu. Tlačidlo "option" otvára kontextovo špecifickú stránku nastavení a tlačidlo "back" vás vráti na predošlú otvorenú stránku.

mini connected - bluetooth hands-free rozhranie mini connected - bluetooth hands-free rozhranie

BLUETOOTH HANDS-FREE ROZHRANIE.

Bluetooth hands-free rozhranie bezdrôtovo a inteligentne integruje kompatibilné smartfóny s Bluetooth funkciou do systému vášho MINI, samozrejme vrátane možnosti intuitívneho zobrazenia a ovládania. To znamená, že získate priamy prístup k najdôležitejším funkciám a dátam na vašom telefóne priamo vo vašom MINI. Takého použitie je maximálne bezpečné aj komfortné, keďže pri tom využívate MINI ovládač, multifunkčný volant alebo hlasové ovládanie.

mini connected - bluetooth audio streaming mini connected - bluetooth audio streaming

BLUETOOTH AUDIO STREAMING.

Bluetooth audio streaming umožňuje Bluetooth hands-free rozhraniu bezdrôtovo prenášať hudbu do audiosystému vášho MINI. Toto umožňuje Rádio MINI Visual Boost a všetky MINI Connected balíky. V závislosti od nainštalovanej výbavy môžete ovládať mobilný telefón cez MINI Controller, multifunkčným volantom alebo hlasovým ovládaním.

mini connected - športový kožený volant mini connected - športový kožený volant

ŠPORTOVÝ KOŽENÝ VOLANT MINI.

Tento ergonomicky tvarovaný a na dotyk príjemný športový volant s kontrastným prešívaním vo farbe Petrol ponúka obzvlášť pevné uchopenie a udelí vášmu interiéru sebavedomo športový charakter. Multifunkčné ovládanie vám otvára prístup k množstvu funkcií telefónu, hlasového ovládania, audiosystému či systému udržiavania rýchlosti.

mini - oddeľovacia línia sivá mini - oddeľovacia línia sivá

EDRIVE.

mini connected - edrive services - plug-in hybrid mini connected - edrive services - plug-in hybrid
mini connected - edrive services - electric mini connected - edrive services - electric

EDRIVE SERVICES.

Doplnkové služby eDrive Service od MINI Connected optimalizujú komfort a efektivitu vášho MINI Cooper SE a plug-in hybridného MINI Countryman. Počas vašej jazdy neustále kalkuluje Zelenú trasu - teda tú najefektívnejšiu a energeticky najúspornejšiu. Na centrálnom displeji vozidla alebo v MINI aplikácii si môžete pozrieť najbližšiu nabíjaciu stanicu, zostávajúci dojazd, stav nabitia batérie alebo zostávajúci čas nabíjania. Navyše, eDrive ponúka rozšírené možnosti nastavenia pre vašu batériu a diaľkové služby pre praktické ovládanie funkcií vozidla vaším smartfónom. Okrem odomknutia či zamknutia vozidla sú to funkcie nabíjania, kúrenia, klimatizácie, vrátane tepelnej predprípravy na konkrétny čas odjazdu. Táto služba vám pomôže jazdiť efektívnejšie tým, že vyhodnocuje dáta z vašich predošlých jázd, spolu s ďalšími štatistikami.

mini - oddeľovacia línia sivá mini - oddeľovacia línia sivá

OBJAVTE VIAC O MINI CONNECTED.

MINI Connected – ikona aplikácie MINI Connected – Remote Services MINI Connected – ikona aplikácie MINI Connected – Remote Services

ZAŽITE PLYNULÚ KONEKTIVITU.

ČO JE V TOM PRE VÁS?

MINI Connected je súborom inteligentných funkcií, aplikácií a služieb, vrátane aplikácie MINI. To všetko spája vás a vašich pasažierov s vaším MINI, čím vás bezpečne a plynulo prepojí so svetom okolo vás. Pomôže vám zvýšiť komfort každodenného života. A zvýši bezpečný, ale aj zábavný charakter jazdy.

mini connected - mobilná konektivita mini connected - mobilná konektivita
mini connected - navigation - traffic updates mini connected - navigation - traffic updates
MINI Connected – Aplikácia MINI - ikona MINI Connected – Aplikácia MINI - ikona

VÁŠ MOBILNÝ ASISTENT VO VAŠEJ RUKE.

APLIKÁCIA MINI.

Zblížte sa s vaším MINI viac než kedykoľvek predtým, s aplikáciou MINI. Získajte prístup do sveta prepojenia a komfortu, kedykoľvek a kdekoľvek, pomocou vášho smartfónu.

mini connected – pomoc – otázky a odpovede mini connected – pomoc – otázky a odpovede
POMOC A PODPORA.

NÁJDITE ODPOVEDE NA VAŠE OTÁZKY.

VAŠE ĎALŠIE KROKY.