Zdá sa, že MINI, ktoré ste si vytvorili, nie je uložené. Ak sa chcete vrátiť a šperkovať ho ďalej, uložte si ho pod nejakým pekným menom a pri návrate môžete pokračovať tam, kde ste prestali.

 

Vaše jedinečné MINI, Ready to play.

Your MINI - exterior Your MINI - interior

Žiadosť o ponuku

Rezervovať testovaciu jazdu

The all-electric MINI side view
MINI Electric
MINI 3-DVEROVÉ
MINI 3-DVEROVÉ
MINI 5-DVEROVÉ
MINI CABRIO
MINI CABRIO
MINI Clubman
MINI Countryman
MINI Countryman S E side view
MINI COUNTRYMAN PHEV
MINI John Cooper Works side view
MINI John Cooper Works logo

COMING SOON!

author.product-selector.pdhNotAvailable.disclaimerInfo.text This component is currently unavailable. But feel free to look around. And come back soon if you can’t find what you’re looking for this time.
Elektrické MINI – biela a čierna – bočný pohľad spredu Elektrické MINI – biela a čierna – bočný pohľad spredu
MINI Cooper SE*: Kombinovaná spotreba energie v kWh/100 km: 15,2/15,9. kombinovaná spotreba paliva v l/100 km: 0, kombinované emisie CO2 v g/km: 0. A

ÚPLNE ELEKTRICKÉ MINI.

AKO SA ÚPLNE ELEKTRICKÝ POHON HODÍ K VÁŠMU ŠTÝLU JAZDY.

Budúcnosť je jasná a elektrická. Ak však stále nie ste presvedčení, existuje niekoľko presvedčivých spôsobov, ako sa prispôsobiť vašej rutine a štýlu jazdy. Objavte elektrickú budúcnosť.
The all-electric MINI The all-electric MINI

232 km

Dojazd (WLTP)

2,5 hodiny

80 % SOC (11 kW, AC)

32,6 kWh

Kapacita batérie (nominálna, 28,9 kWh )

35 minút

80 % SOC (50 kW, DC**)

50 kW

Vytvorené pre rýchle nabíjanie pomocou CCS

3,7 kW

Vrátane štandardného kábla

The all-electric MINI The all-electric MINI
Elektrické MINI – nabíjanie – zástrčka Elektrické MINI – nabíjanie – zástrčka

ZAČNITE KAŽDÝ DEN ÚPLNE NABITÍ.

The all-electric MINI The all-electric MINI

1

nočné nabíjanie

1

týždeň jazdy

The all-electric MINI The all-electric MINI

NOVÝ RYTMUS ŽIVOTA.

V okamihu, keď začnete jazdiť na úplne elektrickom MINI, si budete užívať nielen jazdu so zábavným výkonom, plynulú, intenzívnu akceleráciu a tichú prevádzku. Úplne elektrické MINI vám otvára úplne novú rutinu a životný štýl. Koniec koncov môžete „natankovať palivo“, ktoré potrebujete, kedykoľvek budete chcieť – doma.
Elektrické MINI – nabíjanie – domáca zástrčka

ZAPOJTE HO DOMA.

V skutočnosti na nabíjanie doma nepotrebujete žiadnu zložitú inštaláciu, ani jednotku. Jediné, čo musíte urobiť, je zapojiť ho do ktorejkoľvek bežnej 230 V elektrickej zásuvky (SchuKo) v domácnosti – a relaxovať.

Naše prieskumy ukazujú, že priemerná dochádzajúca osoba spotrebuje za deň menej ako 20 % batérie vozidla MINI Cooper SE. Aj keď používate vašu bežnú domácu elektrickú zásuvku, týchto 20 % sa nabije za približne 3 hodiny. Štandardný nabíjací kábel a adaptér sú samozrejme súčasťou vášho nového úplne elektrického MINI.

S voliteľným káblom režimu 3 môžete nabíjať kdekoľvek, kde zaparkujete.

MÔŽETE TO UROBIŤ POČAS SPÁNKU.

Konečne môžete mať všetko. Ráno sa zobudíte úplne odpočinutí a s „plnou nádržou“ a začnete svoj deň plný energie.

Presne ako mobilný telefón, môžete vaše úplne elektrické MINI zapojiť do domácej zásuvky cez noc a úplne sa nabije (pribl. 15 hodín).

Ak by ste náhodou parkovali v podzemnej parkovacej garáži, môžete sa opýtať prenajímateľa, či by nebolo možné nainštalovať jednoduchú zásuvku SchuKo pri vašom parkovacom mieste.

Elektrické MINI – nabíjanie doma – kábel a zástrčka

DOBRE VEDIEŤ.

Jedným zaujímavým faktom je to, že keďže sa elektrina pre domácnosti účtuje za kilowatty za hodinu, nebude z finančného hľadiska záležať na tom, či nabíjate MINI rýchlejšie alebo pomalšie.
Elektrické MINI – MINI Wallbox – nabíjanie doma

STENA S ENERGIOU.

Aj keď môžete vždy použiť váš štandardný nabíjací kábel doma alebo na dovolenke, zariadenie MINI Wallbox špičkovej kvality vám ponúka pohodlnú a rýchlejšiu alternatívu pre každodenné nabíjanie doma.

Údaje sa môžu samozrejme líšiť, ale určené, 3-fázové 11 kW pripojenie zariadenia Wallbox vám vo všeobecnosti ponúka až 3-krát rýchlejšie nabíjanie. Takže vaše úplne elektrické MINI môže byť úplne nabité za približne 3,5 hodiny.

Na inštaláciu zariadenia Wallbox budete potrebovať odbornú pomoc profesionálneho elektrikára. Ak máte záujem o inštaláciu zariadenia MINI Wallbox, radi vám pomôžeme nájsť takého špecialistu vo vašej oblasti.

Elektrické MINI – parkovanie a nabíjanie – nabíjanie Elektrické MINI – parkovanie a nabíjanie – nabíjanie

ZAPARKUJTE HO. NABITE HO.

The all-electric MINI The all-electric MINI

Až 20x rýchlejšie

(pomocou 50 kW DC nabíjačky**)

0 plytvanie

časom

The all-electric MINI The all-electric MINI

NABÍJANIE MIMO DOMOVA.

Aj keď veľmi radi jazdíme na MINI, musíme ho z času na čas aj zaparkovať – a zvyčajne na väčšinu dňa.
Elektrické MINI – verejné nabíjanie – v práci

Využite čas parkovania dvakrát.

S vašim úplne elektrickým MINI môžete tento čas dobre využiť tak, že využijete stále sa rozrastajúci počet nabíjacích staníc na verejných parkoviskách.

Čoraz viac supermarketov, nákupných centier a obchodov s nábytkom ponúka na svojich parkoviskách bezplatné nabíjacie stanice na striedavý a jednosmerný prúd alebo trojité nabíjačky. Rastúci počet hotelov sa tiež snaží byť vnímaný ako šetrnejší k životnému prostrediu a vynakladá väčšie úsilie na ubytovanie hostí s elektrickými vozidlami. A niektoré viacpodlažné parkoviská tiež ponúkajú elektrické parkovacie miesta bez ďalších poplatkov.

Flexibilné a čisté.

Vaše úplne elektrické MINI môžete nabíjať pomocou voliteľného kábla režimu 3 na verejných nabíjacích staniciach s výkonom 11 kW.

Niekoľko verejných nabíjacích staníc je vybavených nabíjaním na striedavý prúd (AC) pomocou konektora typu 2 a na jednosmerný prúd (DC**) cez zástrčku CCS, ktoré vám ponúkajú až 50 kW elektrickej energie.

Vedeli ste, že verejná nabíjacia infraštruktúra v Nemecku je zásobovaná 100 % zelenou alebo obnoviteľnou energiou?

Elektrické MINI – verejné nabíjanie – CCS
Elektrické MINI – nabíjanie v práci – SchuKo

ENERGIA = PRÁCA/ČAS.

Ak máte v práci parkovacie miesto, váš zamestnávateľ môže zvážiť zriadenie nabíjacích zariadení pre vás a vašich kolegov. Platia rovnaké podmienky ako pri nabíjaní doma. Ak parkujete dlhšiu dobu, vysokonapäťové pripojenie nie je potrebné. Všetko, čo potrebujete, je štandardná zásuvka SchuKo – takže sa môžete vydať na cestu domov s úplne nabitou batériou.

Vysoký nabíjací výkon ponúkaný CCS (Kombinovaný nabíjacím systém) prichádza do úvahy pri nabíjaní na väčšie vzdialenosti.

Elektrické MINI – ChargeNow – platba Elektrické MINI – ChargeNow – platba

NAJVÄČŠIA SIEŤ NA SVETE VO VAŠICH RUKÁCH.

The all-electric MINI The all-electric MINI

1 karta

a všetko je pripravené

12.000+

nabíjačiek a sieť sa rýchlo rozširuje

The all-electric MINI The all-electric MINI

VŠETCI ZA JEDNÉHO. JEDEN ZA VŠETKÝCH.

Oddelenie MINI ELECTRIC sa spojilo so spoločnosťou MINI Charging, aby vám ponúklo prístup k najväčšej sieti kompatibilných rýchlonabíjačiek na svete. Jediná nabíjacia karta RFID je všetko, čo potrebujete.

Elektrické MINI – ChargeNow – MINI Connected

NABÍJAJTE KEDYKOĽVEK.

Spoločnosť MINI Charging vám ponúka prístup k viac ako 100.000 nabíjacím miestam v celej Európe. Takmer 20.000 sa nachádza len v samotnom Nemecku.

Proces nabíjania môžete pohodlne aktivovať pomocou vášho smartfónu alebo karty RFID. Fakturácia je za minútu a dostanete mesačný podrobný výpis jednotlivých poplatkov a príslušných nákladov.

Viac informácií o MINI Charging a interaktívnej mape všetkých nabíjacích staníc nájdete po kliknutí na odkaz uvedený nižšie.

Elektrické MINI – ChargeNow – nabíjacie stanice Elektrické MINI – ChargeNow – nabíjacie stanice

NECH IDETE KDEKOĽVEK.

The all-electric MINI The all-electric MINI

100 %

Prehľad

Možnosti nabíjania

The all-electric MINI The all-electric MINI

ELEKTRINA JE VŠADE.

Či už sa chystáte niekam na víkend, alebo idete navštíviť priateľov v inom meste, vaše úplne elektrické MINI už nemôže byť lepšie vybavené.
Elektrické MINI – nabíjanie – kompatibilita

KOMPATIBILITA = ÚPLNÁ FLEXIBILITA.

Vďaka konektorom kompatibilným s typom 2 a CCS máte úplnú flexibilitu a môžete využívať výhody každej nabíjacej stanice.

Kombinácia praktickej nabíjacej kapacity a stabilného nabíjacieho výkonu vášho MINI zaisťuje, že sa môžete dostať do cieľa mnohými spôsobmi – a vždy máte na dosah niekoľko možností nabíjania.

VŽDY NA DOHĽAD.

Vaše úplne elektrické MINI vám vďaka integrácii so systémom MINI Charging pomôže pomôcť naplánovať si plán cesty a každú minútu cesty meniť trasu.
Elektrické MINI – ChargeNow – plánovanie cesty
Elektrické MINI – ideálne trasy – komunita e-mobility

KAŽDÁ CESTA JE OBJAVOM.

Ak uprednostňujete podrobnejší plán trasy, existuje množstvo ďalších nástrojov, ktoré poskytuje stále rastúca komunita e-mobility, ktoré vám pomôžu pri vašich výpočtoch – napríklad ideálne cestovné rýchlosti alebo najrýchlejšia trasa.
Elektrické MINI – úspory – 0 emisie Elektrické MINI – úspory – 0 emisie

ŠETRITE TOĽKÝMI SPÔSOBMI.

The all-electric MINI The all-electric MINI

0 údržba

8-ročná záruka na hnacie ústrojenstvo

0 lokálne

emisie CO2

The all-electric MINI The all-electric MINI

POMOC S OCHRANOU ZEME VÁM DOKÁŽE UŠETRIŤ PENIAZE.

Elektrická mobilita môže byť prínosom pre životné prostredie a môže mať pozitívny vplyv na vašu peňaženku – ak sa robí tým správnym spôsobom.
Elektrické MINI – hnacie ústrojenstvo – úspory

NÍZKE OPOTREBOVANIE.

Hnacie ústrojenstvo úplne elektrického MINI sa skladá z oveľa menšieho počtu pracujúcich častí ako je tomu v prípade spaľovacieho motora. To tiež znamená, že je v ňom menej častí, ktoré je potrebné v priebehu času opraviť alebo vymeniť.

REGENERÁCIA BRZDOVEJ ENERGIE.

Vaše úplne elektrické MINI premieňa brzdnú energiu na elektrickú energiu pomocou svojho motora ako generátora a pri každom spomalení vracia časť energie späť do vašej batérie.

Toto takzvané regeneratívne brzdenie tiež chráni kotúčové brzdy a zabraňuje tvorbe jemných prachových častíc spôsobených opotrebovaním brzdových kotúčov.

Elektrické MINI – brzdy – regeneratívne brzdenie

DOBRÉ PRE VAŠU PEŇAŽENKU. SKVELÉ PRE ŽIVOTNÉ PROSTREDIE.

Na vzorových výpočtoch môžete vidieť, koľko CO2 a nákladov na palivo a údržbu môžete ušetriť pri ročnom nájazde 15.000 km v porovnaní s benzínovým motorom.

Podmienky:

 1. Pri súčasných cenách za benzín a kWh
 2. Elektrické autá majú daňové úľavy
 3. Úplne elektrické MINI nabíjané z verejných alebo domácich sietí zo 100 % obnoviteľných zdrojov energie – benzín emituje asi 2,32 kg CO2 na liter

The all-electric MINI The all-electric MINI

BENZÍNOVÉ MOTORY:

780 litrov/rok

16 plných nádrží

pribl. 1200 €1

+ pribl. 260 € ďalšie náklady

1460 €/rok

1800 kg3 CO2

ÚPLNE ELEKTRICKÉ MINI:

2150 kWh/rok

58 cyklov nabíjania

pribl. 560 €1

+ pribl. 120 €2 ďalšie náklady

680 €/rok

0 kg3 CO2

The all-electric MINI The all-electric MINI


Refine savings


Intro text

Mini electric
General vehicle
Savings

Disclaimer text

KALKULÁTOR NABÍJANIA.

Posunutím tlačidla nastavte priemerný denný nájazd kilometrov
km
0 km 230 km
plné nabitie za týždeň
x
of a full charge needed
%
koľko ušetríte v porovnaní s podobným benzínovým vozidlom

NABÍJANIE DOMA CEZ NOC:

Trvanie hodín
 
Náklady
 
Trvanie hodín
 
Náklady
 

Nabíjanie na verejných nabíjacích staniciach:

Trvanie hodín
 
Náklady
 
Trvanie hodín
 
Náklady
 
 

Často kladené otázky.

NABÍJANIU DOMA

Ako nainštalujem zariadenie Wallbox?

Ak si chcete správne nainštalovať zariadenie MINI Wallbox, odporúčame vám využiť našu inštalačnú službu. Jednoducho si túto službu objednajte u vášho partnera značky MINI, spolu so zariadením MINI Wallbox Essential. Náš oficiálny inštalačný partner (Deutsche Telekom Technischer Service GmbH) potom vybaví všetko od konzultácií cez inštaláciu až po uvedenie do prevádzky.

Ak sú na pripojenie nabíjacej stanice potrebné ďalšie práce, kvalifikovaný elektrikár vám rád poskytne individuálnu a ľahko pochopiteľnú cenovú ponuku.

Stručný prehľad výhod pre vás:

 • Kontrola požiadaviek na elektrické pripojenie vo vašom dome
 • Odporúčanie vhodných inštalačných miest na základe vašich možností parkovania
 • Inštalácia, pripojenie a uvedenie do prevádzky na vami vybranom mieste inštalácie (vrátane položenia povrchových káblov do 2 m)
 • Informácie o procese nabíjania
 • Záruka 24 mesiacov

Aké požiadavky musia byť splnené v mojej garáži?

Odporúčame trojfázové pripojenie s poistkou s hodnotou aspoň 16 A – to umožní prívod 11 kW do vozidla. Trojfázové pripojenie s poistkou 32 A bude istota do budúcnosti. Všetky vozidlá PHEV môžu byť nabíjané max. 3,7 kW jednofázovým napájaním pomocou zariadenia MINI Wallbox Essential.

Aké sú výhody zariadenia MINI Wallbox Essential?

Kratší čas nabíjania: Do 7,4 kW (jednofázové) alebo 11 kW (trojfázové), dĺžka kábla 5,0 m, jednoduchá manipulácia s káblom, integrovaná detekcia poruchového prúdu („prerážanie jednosmerného prúdu“)

Môžem používať zariadenie Wallbox na nabíjanie vozidiel od iných výrobcov?

Áno, ak používate nabíjaciu zástrčku so štandardom „Typ 2“ alebo zástrčku CCS (kombinovaná zástrčka).

Aký dlhý je kábel zariadenia MINI Wallbox Essential?

5 metrov a je bezpečne pripevnený k zariadeniu Wallbox.

Dá sa kábel odpojiť od zariadenia Wallbox?

Nie

Môžem si nainštalovať zariadenie Wallbox vonku?

Áno, zariadenie MINI Wallbox Essential je certifikované pre vonkajšie použitie podľa triedy ochrany IP 54. To znamená, že ochrana pred poveternostnými vplyvmi nie je nevyhnutne potrebná. Zariadenie Wallbox bolo vyvinuté a certifikované pre vonkajšie použitie. Kvôli pohodliu však odporúčame nainštalovať ho do interiéru. Okrem iného sa tým hromadeniu snehu a ľadu na zariadení Wallbox počas zimy, vďaka čomu vaše zariadenie Wallbox vydrží dlhšiu dobu bez nečistôt a machu.

Vyžaruje zariadenie Wallbox nejaké žiarenie?

Nie – komplexné testy elektromagnetickej tolerancie potvrdili, že zariadenie MINI Wallbox Essential nevyžaruje žiadne žiarenie.

Môžem zariadenie Wallbox uzamknúť?

Počas procesu nabíjania je nabíjací kábel uzamknutý, čím sa vozidlo zamkne. Zariadenie BMW i Wallbox Connect sa dá zamknúť aj vtedy, keď sa nepoužíva.

Môžu vozidlá zostať natrvalo pripojené k zariadeniu Wallbox, aj keď budem preč niekoľko týždňov?

Áno – znamená to však, že energia sa bude stále spotrebovávať, aj keď nízkou intenzitou.

MINI Charging

AKO NÁJDEM NABÍJACIE STANICE MINI CHARGING?

Navigačný systém MINI vám ponúka priamy prístup ku všetkým nabíjacím staniciam v sieti MINI Charging.

Môžete tiež vyhľadať nabíjacie stanice: Keď vo vašom navigačnom systéme nastavíte „nabíjacie stanice“ ako špeciálny cieľ, zobrazí sa vám zoznam nabíjacích staníc vo vašom okolí.

Aplikácia MINI Charging vám ponúka ďalšiu možnosť tým, že vám umožňuje prístup k zoznamu všetkých dostupných nabíjacích staníc vo vašom smartfóne.

AKO FUNGUJE NABÍJANIE NA NABÍJACEJ STANICI?

Mapu systému MINI Charging alebo aplikáciu MINI Charging môžete použiť na odomknutie nabíjacích staníc a spustenie procesu nabíjania.

Niektoré nabíjacie stĺpy je možné ovládať pomocou aplikácie MINI Charging. Aplikácia, ktorá je vybavená integrovaným snímačom QR kódu, sa rovnako ľahko inštaluje, ako aj používa. Ak to chcete urobiť, stiahnite si aplikáciu, zadajte číslo vašej zmluvy MINI Charging a váš kód PIN.

AKO ZAPLATÍM?

Nabíjanie vozidla je spoplatňované bezhotovostnými platbami – môžete pohodlne platiť prostredníctvom mesačného inkasa z vášho platobného účtu. Váš on-line účet MINI Charging vám poskytuje stály prehľad o vašich procesoch nabíjania a o nákladoch.

ČO POTREBUJEM VEDIEŤ O NABÍJANÍ?

 1. Vypnite motor a aktivujte parkovaciu brzdu.
 2. Ak je to potrebné, pred nabíjaním nastavte prúd.
 3. Nepoužívajte žiadne predlžovacie káble.
 4. Nabíjací kábel vždy pripájajte a odpájajte v tomto poradí:

  Pripojenie:

  1. Pripojte do zásuvky.
  2. Pripojte do vozidla.

  Odpojenie:

  1. Odpojte od vozidla.
  2. Odpojte od zásuvky.

  LED svetlá:

  • Biele svetlo: Signálne svetlo
  • Červené svetlo: Chyba nabíjania
  • Oranžové svetlo: Inicializácia
  • Modré svetlo: Nabíjanie aktívne
  • Zelené svetlo: Nabíjanie dokončené

 5. Zamknite vozidlo. Proces nabíjania sa spustí až po uzamknutí vozidla.

JE ROZDIEL MEDZI NABÍJANÍM STRIEDAVÝM PRÚDOM (AC) A JEDNOSMERNÝM PRÚDOM (DC**)?

Normálne nabíjanie so striedavým prúdom (AC):

Toto nabíja vaše vozidlo efektívne, hlavne cez noc, ale aj počas dňa. V porovnaní s domácou sieťovou zásuvkou poskytuje nabíjacia stanica na striedavý prúd viac energie a dokáže nabiť batériu za pár hodín. Tento typ nabíjacej stanice sa skrátene označuje ako AC nabíjacia stanica.

Rýchle nabíjanie jednosmerným prúdom (DC**):

Ak potrebujete vozidlo rýchlo nabiť, sú nabíjacie stanice s jednosmerným prúdom lepšou voľbou. Dokážu rýchlo dobiť batériu vášho vozidla – napríklad počas nákupu alebo návštevy reštaurácie. Proces nabíjania trvá od 30 do 40 minút. Tento typ nabíjacej stanice sa skrátene označuje ako DC nabíjacia stanica**.

KOHO MÁM POŽIADAŤ O POMOC, AK BUDEM MAŤ PROBLÉMY S NABÍJACÍM STĹPOM?

Ďalšie informácie nájdete na stránke www.mini-charging.com

Uvedomte si: Ak narazíte na problém s nabíjacím stĺpom, kontaktujte prevádzkovateľa nabíjacieho stĺpu. Ich kontaktné číslo sa zvyčajne nachádza na nabíjacom stĺpe.

KONTAKT NA PARTNERA

Otváracie hodiny: 09:00 až 18:00, pondelok až piatok
Tel. č. služieb zákazníkom značky MINI: +421 (2) 33 33 10 99
E-mail: infomini.sk@mini.com
Otváracie hodiny: 09:00 až 18:00, pondelok až piatok

Elektrické Mini – biela a čierna – pohľad spredu

NAVRHNITE SI VAŠE ÚPLNE ELEKTRICKÉ MINI.

The all-electric MINI side view
MINI Electric
MINI 3-DVEROVÉ
MINI 3-DVEROVÉ
MINI 5-DVEROVÉ
MINI CABRIO
MINI CABRIO
MINI Clubman
MINI Countryman
MINI Countryman S E side view
MINI COUNTRYMAN PHEV
MINI John Cooper Works side view
MINI John Cooper Works logo