PREČO IOLA MILUJE SVOJE MINI ELECTRIC.

Iola je mama, finančný guru vo svete módy a vášnivá korčuliarka. Vždy sa snaží vyjadriť svoju individualitu a unikátny zmysel pre štýl. Takže, keď prišlo na voľbu auta, rozhodla sa pre MINI Electric. Či už pre krátku trasu do parku, v ktorom si rada zakorčuluje, alebo pre pohodovú jazdu po vidieku v južnom Yorkshire, kde býva, odkedy prešla na elektrinu, už sa neobzrela späť. Povedala nám, prečo svoje MINI Electric tak miluje.
Príbehy MINI Emobility – Iola – mini hrdosť Príbehy MINI Emobility – Iola – mini hrdosť

„Vodiči MINI vždy vyzerajú vo svojich autách hrdo.“

"MINI som vždy zbožňovala. Vodiči MINI vždy vyzerajú vo svojich autách hrdo a faktor individualizácie je veľkým plusom. Absolútne milujem fakt, že sa považujem za jednotlivca a preto sa ku mne MINI Electric skutočne hodí.

Keď som si svoje MINI Electric objednala, chcela som mať čierne všetko – okrem žltých vonkajších zrkadiel. Disky kolies sú čierne, kľučky dverí sú čierne, aj rámy predných svetiel sú čierne. Dokonca aj sklá mám tónované. A aj športový prelis na kapote. Milujem tento jeho výzor a to, že na cestách nie je žiadne ďalšie MINI Electric, ktoré je presne takéto. Je to unikát! Keď moje auto dorazilo k predajcovi, jeho tím bol taký nadšený, že si začali v podobnom all-black výzore objednávať nové firemné vozidlá.

Mám však rada aj iné než len tie na prvý pohľad zjavné detaily môjho MINI. Skvelým kúskom sú svetlá z prahov, rovnako ako projektory v zrkadlách, ktoré premietajú na zem, keď vystupujete z auta.“

„Skutočne pozitívny jazdný zážitok.“

„Jazdím ozaj pestrú zmes ciest v meste aj na vidieku, tu po Yorkshire, a moje MINI Electric je dokonalé pre oboje. Keď dupnete na plyn, ozaj sa rozbehne, vďaka elektrickému krútiacemu momentu. Má dokonalé rozmery pre mesto aj vidiecke cesty: nie príliš veľké, nie príliš malé. A ovláda sa ozaj dobre. Je to skutočne pozitívny jazdný zážitok.

Najlepšou vecou pre mňa pri elektrickej jazde je to regeneratívne brzdenie – tá schopnosť vrátiť energiu do batérie, keď dvihnete nohu z akcelerátora. Je to iný spôsob jazdy, ale rýchlo si naňho navyknete. Vďaka nemu presnejšie viete, ako využívate energiu a myslím, že to je skvelé. Každý by si mal byť vedomý svojej spotreby energie a v tomto ohľade vám MINI Electric ozaj pomáha.“

Príbehy MINI Emobility – Iola – pozitívna jazda Príbehy MINI Emobility – Iola – pozitívna jazda

„Nenabíjam každú noc, ale iba vtedy, keď potrebujem.“

„MINI Electric je moje prvé elektrické auto, z nabíjania som ale nikdy nemala obavy. Len som bola zvedavá, ako to funguje. Mala som vcelku bežné otázky: "Ako často musím nabíjať? Je to jednoduché? Kde môžem nabíjať? Ako dlho to trvá?" Ale, ako som už povedala, nikdy som nemala žiadne problémy.

Väčšinou nabíjam doma cez náš Pod Point Wallbox, ale jednoduché je to aj na verejnosti. Smartfónová aplikácia MINI Electric nabíjanie uľahčuje. Keď som doma, môžem aplikáciou nastaviť, aby sa auto nabíjalo v určitý čas dňa. Vidím, koľko ma nabíjanie bude stáť a aký mám ešte dojazd. Potom, keď vyrazím z domu, nájdem pomocou aplikácie nabíjacie stanice veľmi jednoducho.

Rozhodne nenabíjam každú noc, ale iba vtedy, keď potrebujem. Ľudia sú často prekvapení, aké krátke sú väčšinou ich jazdy, pre ktoré nepotrebujú plnú batériu. Tým, ktorí majú strach z nabíjania a dojazdu, poviem toto: Určite si naplánujte cestu vopred, používajte jazdný režim Green na predĺženie dojazdu, neberte so sebou zbytočnú batožinu a nabíjajte iba vtedy, keď je to nutné.

Keď vybehnem do supermarketu, občas si dám 15-minútovku na rýchlonabíjačke. Ak sa idem niekam najesť, použijem pomalšiu nabíjačku v destinácii, pre pár extra kilometrov. Ak vám nikdy nedošiel benzín, nie je dôvod, aby sa vám minula elektrina! Dnes už máte nabíjačky všade. A aj tie nízke prevádzkové náklady sú fantastické. To je jeden z hlavných dôvodov, prečo som sa dala na elektrinu.

Povedala by som, že moje MINI Electric je teraz vcelku integrálnou časťou môjho života. Jednoducho musí byť! Každý deň jazdím do práce, dozadu namontujem detskú sedačku, do kufra hodím korčule a sklopím zadné sedadlá, ak chcem previezť niečo väčšie. Na kompaktné mestské auto je veľmi priestranné. Je skrátka flexibilné, naozaj.“

„Priestoru mám vždy dosť.“

"MINI Electric má pre mňa dokonalé rozmery. Okrem svojho chai biznisu som tiež fotografka a vždy nosím kopu výbavy. Tašky, statívy, batérie – všetko sa v pohode zmestí dozadu. A možnosť sklopiť zadné sedadlá znamená, že priestoru mám vždy dosť.

Mám aj malého psíka, volá sa Ziggy – a toto auto absolútne miluje. Veľmi dobré pre neho je, že tu nehučí motor. Počas jazdy je ozaj v pohode. Okrem toho je tu pre ňu kopa miesta. Je síce malá, ale aj stredne veľkému psovi by priestor vzadu bez problémov stačil.

Ak zvažujete prechod na elektrinu, tak len poviem: Choďte do toho! MINI Electric ma baví podstatne viac než benzínové alebo naftové autá. Myslím, že keby boli ľudia lepšie informovaní o elektrických autách všeobecne – o nabíjaní, nákladoch, dojazde – mali by na takúto zmenu viac odvahy.

Poznám kopu ľudí, ktorí sú nervózni z nabíjania, dnes už sú však nabíjacie miesta všade. Plus aplikácie a ďalšie dostupné technológie výrazne uľahčujú plánovanie cesty. Prevádzka auta ako je MINI Electric je ozaj bezproblémová."

Príbehy MINI Emobility – Iola – priestor Príbehy MINI Emobility – Iola – priestor