PREČO MONWAR MILUJE SVOJE MINI ELECTRIC.

Monwar nedávno prešiel na elektrické auto, v snahe urobiť svoj biznis ešte viac udržateľným. Vo voľnom čase ho nájdete voziť sa po pobreží Kentu v jeho MINI Electric, spolu so štvornohým kamarátom Ziggym. Opýtali sme sa na jeho zážitky počas jazdy v MINI Electric a aj na to, prečo je jeho veľkým fanúšikom. Toto nám povedal.
Príbehy MINI Emobility – Monwar – zábavná jazda v MINI Príbehy MINI Emobility – Monwar – zábavná jazda v MINI

„Je to skrátka zábava.“

"Nedávno som sa presťahoval do Kentu, aby som rozšíril svoj chai biznis, ktorý sa snažím urobiť plne udržateľným. Môj partner a ja sme vždy milovali MINI a ja som veľký fanúšik filmu "Lúpež po Taliansky". Celý výzor a pocit z MINI je mladistvý a moderný, pričom je aktuálne MINI kompaktné, zábavné a ozaj sa hodí k nášmu životnému štýlu. MINI Electric ide ešte o krok ďalej, svojím super vzhľadom a futuristickými prvkami. Je to dokonalý ďalší krok.

Veľmi sa mi páči hlavne ten perleťový lak. Mám pocit, že mení farbu podľa toho, ako naňho dopadá slnko. Zliatinové kolesá, ktoré vyzerajú ako trojpólová zástrčka, sú takisto ozaj cool. Je to skvelý spôsob ako ukázať, že toto je elektrické auto.

Vo vnútri je MINI Electric super kvalitne vypracované. Zaujal ma predovšetkým volant. Pocit z kože a to, ako vám sedí v rukách, je úplne prirodzené. Ďalšou peknou vychytávkou je ambientné osvetlenie – zvlášť okolo centrálneho prístroja. To, ako svetlo mení farbu, je ozaj funky. Je to skrátka zábava.“

„Jazda v MINI Electric je epická.“

"Pred MINI Electric som žiadne elektrické auto nikdy neriadil. Takže, úprimne povedané, nevedel som, čo mám čakať. A v skratke, je to epické! Keď idete na dlhšiu cestu, jazdný režim Green je skvelý na predĺženie dojazdu. Zo všetkých jazdných režimov je ale Sport môj najobľúbenejší. Cítim sa s ním v meste ako dieťa na rýchlom autodrome.

Výkon a okamžitý ťah elektrického motora sú ozaj úžasné. Riadenie reaguje presne a brzdenie je parádne ostré. Myslím, že tomu napomáha aj to regeneratívne brzdenie. Stačí, že dvihnete nohu z plynu a auto začne jasne spomaľovať. Na tento štýl jazdy s jedným pedálom som si ale veľmi rýchlo zvykol. Celý jazdný zážitok je ozaj veľmi hladký a plynulý."

Príbehy MINI Emobility – Monwar – prvý elektrický zážitok Príbehy MINI Emobility – Monwar – prvý elektrický zážitok

„K rýchlemu nabitiu sa dostanete úplne ľahko.“

„Keď som začal jazdiť na svojom MIN Electric, stiahol som si pár aplikácií na hľadanie verejných nabíjacích staníc. Čoskoro som však pri jazdení zistil, že nabíjacie stanice registrujem temer všade. Myslím, že ľudí ozaj môže prekvapiť, koľko nabíjacích miest je k dispozícii. Supermarkety, diaľničné odpočívadlá, nákupné centrá, mestské ulice – je ich toľko, že sa k rýchlemu nabitiu dostanete úplne ľahko.

Pre dobíjanie môjho MINI často používam rýchlonabíjacie stanice. Nabiť ho môžem na 80 % už za 30 alebo 40 minút. Aj nabíjačky v destináciách sú užitočné. Väčšinou ich nájdete v supermarketoch alebo centrách miest. Sú pomalšie než rýchlonabíjačky, lenže keď sa k nim vrátite po preflákanom popoludní, takmer vždy ste plne nabití."

Príbehy MINI Emobility – Monwar – technológia Príbehy MINI Emobility – Monwar – technológia

„MINI Electric je nabité technológiami.“

"Moje MINI Electric je Level 3 – teda najvyššia výbava – takže je nabité technológiami. Top vychytávkou pre mňa je Harman Kardon Sound systém. Milujem hudbu a v jednom kuse počúvam aj podcasty. Kvalita zvuku je dokonalo čistá.

A veľmi jednoducho pripojím k MINI Electric aj svoj telefón. Len čo nasadnem, pripojí sa skrátka sám. Vlastne aj celá navigácia a systém médií sa používajú ozaj jednoducho. Extra ľahké je tiež nastaviť si svoj vlastný profil vodiča. Potom stačí kliknúť na svoje meno a všetko sa prispôsobí vašim nastaveniam.

Pokiaľ ide o asistentov, Park Assist – so všetkými radarmi a senzormi – je super nápomocný v malom meste, kde bývam. Veľmi ľahko sa s ním manévruje úzkymi uličkami. No a head-up displej? Ten je špičkový! Nikdy predtým som na aute s head-up displejom nejazdil, už som si ale tak navykol, že by som sa ho nevzdal. Dôležité informácie rovno pred očami znamenajú, že už nemusíte uhýbať pohľadom z cesty.

Veľmi sa mi páči aj zvuk, ktorý moje MINI vydáva. Nie som si istý, ako to v MINI urobili, ale znie ako vesmírna loď, keď s ním zrýchľujete. Je to ozaj cool a jazda vás vďaka tomu ešte viac baví. Nie je to však také hlasné, aby to prekričalo hudbu, ktorú počúvam. Je to skrátka super vecička.“